362.91
0
2024. október 3. csütörtök Helga

Női vízilabda LEN Kupa - Bronzérmes a Szentes

A Szentes női vízilabdacsapata legyőzte az orosz Uralocskát, így a harmadik helyen végzett a LEN Kupa négyes döntőjében a spanyolországi Mataróban.

Eredmény (a LEN honlapjáról):

Hungerit-Szentesi VK - Uralocska (orosz) 18-15 (4-8, 3-3, 3-2, 4-1 - ötméteresekkel 4-1)

---------------------------------------------------------------------------

a magyar góldobók: Kövér-Kis 6, Bujka 5, Miskolczi 3, Hevesi, Gémes 2-2

A második számú kontinentális sorozat Final Fourjának harmadik helyéről határozó szombati összecsapáson az oroszok kezdtek jobban, akik nyolc perc alatt 8-4-es vezetésre tettek szert. A Szentes a nagyszünetig nem tudott közelebb zárkózni, a harmadik negyedben is csak egy gólnyit tudott faragni a hátrányából.

A negyedik játékrészben azonban nagyszerű pólóval beérte az Uralocskát. A 14-14-es döntetlen után következhettek az ötméteresek, s a büntetőpárbajban a magyar együttes bizonyult jobbnak.

A Szentes - amely a pénteki elődöntőben a görög Vuliagmenitől 12-9-re kikapott - a LEN Kupában most szerepelt a legjobban, korábban két alkalommal is a negyedik helyen végzett a négyes döntőben.