Infostart.hu
eur:
352.15
usd:
308.19
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

"Hosszú Katinkából nem Amerikában, hanem Baján csináltak úszót"

Az újdonsült világbajnok Hosszú Katinkából nem az Egyesült Államokban csináltak úszót - hangsúlyozta Kiss László szövetségi kapitány az InfoRádiónak adott interjúban. A szakvezető szerint a két aranyérem önmagáért beszél, egyedül azt sajnálta, hogy Cseh László beteg lett a római vb előtt.

Tisztességesen helytállt a magyar úszóválogatott a római világbajnokságon - mondta az InfoRádiónak Kiss László szövetségi kapitány. A csapat két arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel tért haza, 35 olimpiai pontot szereztek, 8 Európa-csúcsot és 26 országos rekordot értek el a magyar versenyzők.

A két aranyérem önmagáért beszél - közölte Kiss László, aki azt sajnálta, hogy a "koronaékszer legszebb gyémántja", Cseh László beteg lett a vb előtt, így az ezüst- és bronzérmet ajándéknak veszi tőle. A szövetségi kapitány ugyanis nem hitte volna, hogy kórházba szállítása után egy héttel képes lesz versenyezni a Kőbánya SC úszója.

Az egy arany- és két bronzéremmel berobbanó Hosszú Katinkáról a szakvezető azt mondta: belőle nem Amerikában csináltak úszót, hanem Baján, Pass Ferenc edző, de eredményeihez hozzájárult, hogy a tengerentúlon jól dolgozott vele az edzője, Dave Salo.

A másik aranyérmes, Gyurta Dániel a legjobb taktikát követte, hogy csak az utolsó egy méteren tört előre a 200 méteres mellúszásban - vélekedett Kiss László. Hozzátette: a 20 éves úszó felvett egy "utazósebességet", amit a többiek nem tudtak.

Gyurta Dániel győzelménél az élet visszaadta, amit az 1988-as olimpián Güttler Károlytól elvett, ugyanis mindkettejük esetében egy századmásodperc döntött - mondta a szövetségi kapitány.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×