Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
307.64
bux:
139144.55
2026. június 22. hétfő Paulina

Kovalainen még nem gondol a jövőre - exkluzív interjú

A következő években is a Vodafone McLaren-Mercedes csapatnál szeretne maradni Heikki Kovalainen. A finn pilóta a Forma-1-es Magyar Nagydíj előtt az InfoRádiónak arról is beszélt, hogy az újításokkal jóval versenyképesebbek lehetnek, mint a szezon eddigi versenyein.

Tavaly megnyerte a Magyar Nagydíjat. Hogyan emlékszik vissza az egy évvel ezelőtti sikerre?


Meg szeretném ismételni a tavalyi győzelmet. Az időmérő edzés a Hungaroringen rendkívül fontos. Ahogy máskor is, a pénteki nap és a szombat délelőtti gyakorlás alatt meg kell találnunk a megfelelő beállításokat, hogy szombat délutárnra tökéletesen magabiztosak lehessünk. Ha ez sikerül, akkor jó esélyünk lesz a rajtrács elejére kerülni. Most már az én autómra is felkerült az új aerodinamikai csomag, így azt várom, hogy jobban szerephetünk majd, mint az előző néhány futamon.

Milyen konkrét céllal vág neki a hétvégének?

Azzal, hogy versenyképesebbek legyünk, mint eddig bármikor ebben a szezonban. A mezőny most tényleg nagyon szoros, de bízom benne, hogy ott lehetünk valahol az elején, és harcolhatunk a futamgyőzelemért. Egyelőre viszont nem szabad túl sokat gondolnunk az eredményre, először is ki kell hoznunk mindent az autó teljesítményéből, ha ez sikerül, és én is a maximumot tudom nyújtani, akkor annak vasárnap meg lesz a jutalma.

Mennyire tűnik versenyképesnek az autó?


Elöljáróban nehéz megmondani, hiszen a Hungaroring jócskán eltér az előző pályáktól, lassabb és kevesebb benne a tempós kanyar. Az autó mindenképpen javult, nagyobb a leszorítóereje, szerintem a korábbiaknál többet érhetünk el vele.

Mivel tölti az idejét, amikor éppen nem az autóban van a versenyhétvége során?

Ahogy most is, az egész hétvégén sok interjút adok, a csapat partnereivel találkozom, a szezonomról beszélek, emellett az istállóval azon dolgozunk, hogy az autó minél jobb legyen. A személyi edzőmmel és az étkezési tanácsadómmal pedig azon, hogy én is a lehető legjobb formámat tudjam hozni vasárnap délután.

Gondolom, azért marad valamennyi szabadideje.

Egy kevés igen. Ilyenkor pihenek, felhívom a családomat, a barátaimat vagy éppen a sporteredményeket nézem meg az interneten. Az atlétikát szeretem, és nagy Tour de France-szurkoló vagyok.

Ki a kedvence?

Lance Amstrong, mert szenzációs ahogy visszatért, igaz, Contador még erősebbnek tűnik, és a Schleck-fivérek is igen jók, láttuk, hogy szerdán mennyire jól mentek.

A McLaren még nem jelentette be a jövő évi pilótapárosát. Mennyit gondol a következő évre?

Ilyenkor a hétvégére kell összpontosítani. Persze mindenképpen szeretnék a McLarennél maradni a következő években is, de lesz majd idő erről később beszélni, a csapatvezetőkkel egyelőre nem ez a fő témánk.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Kiderült, hogyan hívják vissza a bírói vezetőket, nyugdíjba küldik Polt Pétert, korlátozzák a képviselőség hosszát. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Tisza-kormány: hamarosan megtudjuk, hogy működik majd a Vagyonvisszaszerzési Hivatal

Mozgalmas hét kezdődik az Országgyűlésben: Magyar Péter 13 órakor "eddigi egyik legfontosabb" parlamenti felszólalását tartja, majd délután 16 órakor sajtótájékoztató is lesz. A parlament napirendjén több jelentős törvényjavaslat szerepel, köztük a politikai reklámok szabályozásának módosítása, amely a gyűlöletkeltésre alkalmas hirdetéseket érintheti, valamint a közmédiára vonatkozó szabályok változtatása. Ismét napirendre kerülhet a referenciakamat-stop ügye. Eközben társadalmi egyeztetésre bocsátották azt a jogszabály-módosítást, amely lehetővé teheti a korábban a honvédség „fiatalítási” programja keretében távozó katonák visszavételét; Ruszin-Szendi Romulusz szerint számos tapasztalt katona kényszerült méltatlan körülmények között elhagyni a szolgálatot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×