Infostart.hu
eur:
351.98
usd:
307.23
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Egy éve ment el "Kolo"

Egy évvel ezelőtt hunyt el Kolonics György. A kétszeres olimpiai bajnok kenusra ma este fáklyás evezéssel emlékeznek Csepelen.

 Kolonics, a Sportlegenda címmel kiállítást szervez a Kolonics György Alapítvány az egy éve, tragikus hirtelenséggel elhunyt kenus emlékére. Az archív filmek és fotók mellett a kétszeres olimpiai és 15-szörös világbajnok érmeit, kenuit, lapátjait mutatják be a nagyközönségnek.

A tárlat szeptember 10-től október 11-ig lesz látható a Csepel Plazában. Ott lesz az a két kenu is, amelyekben Kolonics György olimpiát nyert, a páros, amelyben az 1996-os atlantai játékokon Horváth Csabával győzött, és az egyes, amelyben szűk kilenc évvel ezelőtt, Sydneyben aranyérmes lett.

A sportoló élettörténetét egy csaknem száz darabból álló fotósorozat mutatja majd be, az emlékfalon pedig csapattársai kézlenyomatuk mellett rövid írásokkal emlékeznek meg róla, ezt egyébként majd a látogatók is megtehetik egy másik falon.

A kiállítás szervezője, Gajárszki Áron az elmúlt két évtized talán legjelentősebb magyar sportolójának nevezte Kolonics Györgyöt, akinek négy évig csapattársa volt a csepeli egyesületnél. Mint mondta, egymás között Kenusistennek hívták tavaly elhunyt társukat, aki példaképnek való, szerény, segítőkész ember volt.

A kétszeres olimpiai bajnokra ma este a fáklyás evezéssel emlékeznek a Duna fővárosi szakaszán. A Csepel vízitelepén két kivetítőn a versenyeiről készült közvetítések lesznek láthatók és hallhatók.

Kolonics György 2008. július 15-én 36 éves korában, edzés közben hunyt el. Egy résztáv végén rádőlt a kísérő motorcsónakra, majd elvesztette az eszméletét. Párostársa, Kozmann György és trénere, Ludasi Róbert már nem tudott segíteni rajta, és nem jártak sikerrel a kiérkező mentők sem.

A hónapokkal később nyilvánosságra hozott hivatalos jelentés szerint halála szívtágulattal járó szívizombetegség, következményes heveny balszívfél-elégtelenség miatt állt be. Éppen a pekingi olimpiára készült, a kínai fővárosban vehetett volna részt pályafutása ötödik olimpiáján.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Magyar Péter nyitja az Országgyűlés újabb kétnapos ülését, sorsdöntő szavazások jönnek

Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök felszólalásával kezdődik az Országgyűlés újabb rendkívüli ülése, ismerteti a vagyonvisszaszerzési hivatalról szóló javaslatot, és hogy hogyan váltják le a közjogi méltóságokat. Kedden egy sor fontos indítványról, így a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról is szavazhatnak – benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×