Infostart.hu
eur:
355.18
usd:
313.05
bux:
139631.48
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Görbicz játszhat a románok ellen

Szerepelhet a combizomsérüléssel kezelt Görbicz Anita a Magyarország-Románia elődöntőben a szentpétervári női kézilabda-világbajnokságon.

A magyar és a román válogatott péntek délután edzett a szombati összecsapás helyszínén, a Jégpalotában. Görbicz Anita még a szerdai tréningen sérült meg, és kihagyta a házigazda oroszok elleni csütörtöki vesztes meccset, de már most eldőlt, hogy játszhat a fontos összecsapáson.

"Szerencsére nagyon gyorsan javul az állapotom. Most is bírtam az iramot, és szombatra még jobb lesz" - jegyezte meg a győriek irányítója.

A magyar és a román együttes utoljára nagy tornán a legjobb négy között a 2000-es romániai Európa-bajnokságon találkozott, akkor december 16-án 25-24-re nyert a Mocsai Lajos vezette alakulat, noha a légkör cseppet sem volt baráti. Akkor fordult elő, hogy az azóta visszavonult Farkas Ágnes egyik gólja alatt egy ismeretlen leoltotta a csarnok lámpáját.

Sinka László, a Magyar Kétilabda Szövetség főtitkára pénteken reggel hazautazott, hogy közvetlen érintettsége miatt is ott lehessen a Magyar Olimpiai Bizottság szombati közgyűlésén, ahol a MOB-főtitkár személyéről szavaznak. Aztán vasárnap reggel tér vissza az orosz városba.

Ami az utolsó hétvége előtti statisztikát illeti, a kapusok között Pálinger Katalin az ötödik helyen áll, a feléje tartó lövéseket 40 százalékkal védi. A büntetőket pedig 37 százalékos hatékonysággal, ezzel ebben a mutatóban a harmadik. A combsérülés miatt egy találkozót kihagyó Görbicz 46 találattal hetedik a góllövőlistán, vezet a középdöntő után hazautazott osztrák Tanja Logwin 60-nal. Mehlmann Ibolya (40) a 16., Tóth Tímea (37) pedig a 21.

A gólokat és passzokat összegző listán Görbicz a kilencedik (64 pont, 46 gól, 18 gólpassz). Az irányító viszont vezeti a labdaellopások listáját (16), míg Kindl Gabriella a harmadik legtöbb kísérletet blokkolta (14). Részletek hamarosan.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Hiába a komoly fejlődés, valósággal falja az energiát a magyar gazdaság

Az energiatermelés, -elosztás és -felhasználás hatékonyságának növelése az egyik legjobb utat jelenti az általános energia- és klímapolitikai célok eléréséhez, hiszen a legkevésbé szennyező és kockázatos, ráadásul a legolcsóbb energia a meg nem termelt és el nem fogyasztott energia. A várható ellátásbiztonsági, megfizethetőségi és környezeti fenntarthatósági előnyökre tekintettel az energiahatékonyság erősítését Kapitány István, az új kormány gazdasági és energetikai minisztere is prioritásként jelölte meg, új, célzott energiahatékonysági programok indítását helyezve kilátásba. E téren a magyar gazdaság jelentős potenciállal bír, mert bár az ország energiahatékonysága nagyot javult az elmúlt években, továbbra is elmarad az európai uniós átlagtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×