Infostart.hu
eur:
355.84
usd:
312.38
bux:
138440.46
2026. június 23. kedd Zoltán
Kozma Imre, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke beszédet mond a szervezet új logisztikai és raktárközpontjának átadásán Kecskeméten 2020. február 4-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Kozma Imre atya húsvéti üzenete: a világjárvány és a háború egymás felé kell, hogy húzzon bennünket

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetője az InfoRádióban úgy fogalmazott, a szenvedésben az ember felismerheti azt, hogy egymással összetartozunk.

A keresztény ember lényege szerint "folyton születik" - mondta az InfoRádióban elmondott húsvéti üzenetében Kozma Imre atya, aki úgy véli: az új ember a változni akaró ember, de épp a változás az, ami fájdalommal is jár.

Szerinte az ember igazi ereje a szeretet folytonos kísérleteiben van, "a szeretet szabadsága az ember teljes szabadsága".

"Amikor a baj közel van hozzánk, sőt meg is szólít bennünket, még az életünket is megterheli, akkor az embernek el kell gondolkodni azon, hogy miben áll az életünk igazi kihívása. Azt hiszem, a húsvét ebből a szempontból egy nagyon fontos üzenetet hordoz, hiszen a húsvét az újjászületés öröme; a születésünkhöz ránk nem volt szükség, de az újjászületésünkhöz igen" - fogalmazott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat vezetője.

Ha az ember szerinte önmagának él, az maga a halál, mert elhidegíti a másik embertől, közömbösség, magányossá válunk.

A világjárvány és az ukrajnai háború kapcsán úgy fogalmazott, a szenvedés hozzátartozik a világhoz.

"Rádöbbent bennünket valóban arra, hogy a szenvedésben az ember felismerheti azt, hogy egymással összetartozunk. Én azt tapasztaltam, hogy az elmúlt 1-2-3 esztendő egymás felé kell, hogy húzzon bennünket" - húzta alá.

Az Istentől való eltávolodás miatt az ember szerinte nagyon mélyre süllyedt, de "Krisztus kijelölte azt az utat, amely visszavezet bennünket (...) a felemelkedésbe".

A teljes húsvéti beszélgetést Kozma Imre atyával alább meghallgathatja.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

Varga Mihály jegybankelnök a kamatvágás után: további kamatcsökkentések jöhetnek a nyár folyamán

A jegybankelnök szerint a kulcs most az iráni helyzet aktuális rendeződése, az inflációs kép ma már sokkal kedvezőbb, mint tavasszal volt. Szólt az árréskorlátozás jövőjéről, szerinte már annak kivezetése sem veszélyeztetné a folyamatokat. Kamatcsökkentési „mini ciklusban” vagyunk, a 25 pontos csökkentés után nem fognak megállni őszig – mondta Varga Mihály.

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×