eur:
414
usd:
396.43
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Érdeklődők Munkácsy Mihály Krisztus Pilátus előtt (b), Ecce Homo (k) és Golgota című festménye előtt a debreceni Déri Múzeum Munkácsy-termében 2015. augusztus 28-án. A festmény tulajdonosa, Pákh Imre New York-ban élő magyar származású műgyűjtő augusztus 31-én elviteti a Golgotát Debrecenből, miután annak megvásárlásáról nem tudott megállapodni a Magyar Nemzeti Bankkal.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

A kormány megvette a Golgotát - ennyit fizetett érte

A kormány megvásárolta Munkácsy Mihály Golgota című festményét - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter Budapesten sajtótájékoztatón Kósa Lajos, Debrecen fideszes országgyűlési képviselője és Papp László, Debrecen polgármestere társaságában.

Gulyás Gergely közölte, a festményt 3 milliárd forintért vette meg a kormány Pákh Imrétől.

Az üzletember tavaly ősszel mondta azt, hogy ajánlatot kapott a képért, és hamarosan megegyezhetnek. Az InfoRádiónak adott interjúban is arról beszélt, hogy 10 millió euróért kész eladni a képet.

Korábban azért áltak le a tárgyalások, mert a kormány csak hatmillió dollárt, 1,6 milliárd forintot lett volna hajlandó kifizetni, miközben Pákh Imre ennél többet kért.

Gulyás szerdán újságírók előtt azt is elmondta, több szakértői vélemény alapján lett ennyi a vételár.

A Munkácsy-trilógia (Golgota, Krisztus Pilátus előtt, Ecce Homo) mindhárom darabját Debrecenben helyezik el, a Déri Múzeumban.

A képek először 1995-ben itt voltak láthatók együtt. A Krisztus Pilátus előtt című alkotást 2015-ben vette meg a magyar állam - a Magyar Nemzeti Bank Értéktár-programja keretében - a kanadai Hamilton Galériától.

A művek közös bemutatásának különlegessége, hogy

maga Munkácsy sem látta együtt a három, bibliai témát feldolgozó festményét.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×