Marton László kijelentette, nagyon szereti és tiszteli a Vígszínház bérletes nézőit.
„Vannak olyan bérlők, akiknek száz éve van bérletük a Vígszínházba,
tehát a családban a bérletet is átadják az utódoknak. Egy igazi budapesti polgárnak kell is legyen bérlete a Vígszínházba.”
A Vígszínház főrendezője igazgatóként személyes levélben kérdezte meg az okot attól a bérlőtől, aki nem akarta meghosszabbítani a bérletét.
„A sokféle válasz között a leginkább lehangoló az volt, amikor valaki azt írta, nem engedheti meg magának, ilyenkor igyekeztünk olcsóbban adni, hogy ne veszítsük el. Volt olyan is, aki azt írta, csalódott a színházban, azaz bennem, a színházigazgatóban, aki mindenért felelős volt az igazgatóban. Ekkor visszaírtam és kértem, adjon még egy esélyt.
Nagyon magas százalékban sikerült is ezeket a bérlőket visszahódítani.”
Marton László kiemelte, a bérlők azért fontosak, mert egyrészt előre kifizetik a bérletek árát, másrészt látják az összes előadását látják, ezáltal folyamatos dialógus van a színházzal.
„Jean Vilar, aki a Théatre National Populaire-t alapította Franciaországban mondta a bérletről, hogy az egy folyamatos beszélgetés a nézőkkel. Nem egy hatást adunk, hanem mindazt, amit szeretnénk a színházzal csinálni, mi az az üzenet, amit szeretnénk átadni a nézőknek. Ez a Vígszínház esetében azért is fontos, mert egy ilyen nagy nézőterű színház, tavaly 360 ezer fölött volt a nézőszáma, nagy tömegekre tud jelentős kulturális hatást gyakorolni” - hangsúlyozta a Vígszínház főrendezője.