Infostart.hu
eur:
355.74
usd:
313.01
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

MOL-tanszék létesül és mesterkurzus indul a Pannon Egyetemen

Mol ásványolaj és széntechnológiai intézeti tanszéket hoznak létre még szeptemberben a Pannon Egyetemen, a jövő év februárjában pedig Mol ásványolaj és petrolkémiai technológiai mesterkurzust indítanak; erről pénteken írt alá szerződést Veszprémben Rédey Ákos, az egyetem rektora és Mosonyi György, a Mol Nyrt. vezérigazgatója.

A Pannon Egyetemen működik 1951 óta az ország egyetlen ásványolaj-feldolgozó tanszéke - mondta a rektor az aláírást megelőző sajtótájékoztatón, hangsúlyozva, hogy a "Mol-tanszék" az egyetem mérnöki karán belül működik majd, de lesz egy kihelyezett részlege Százhalombattán is. Rédey Ákos elmondta: a Mol-mesterszakon négy féléves képzésben 15-20 hallgató tanulhat februártól. A tervek szerint a későbbiekben angol nyelven is folyik a majd az oktatás, ugyanis a kurzusra felvettek kiemelt képzésben részesülnek és nemzetközileg elismert diplomát kapnak - tájékoztatott a rektor. Megjegyezte, hogy a Mol-mesterképzésre külföldi diákok jelentkezését is várják.

Elmondta: a tanszéken a Mol Nyrt. szakemberei is több tantárgyat oktatnak majd, a hallgatók pedig a Mol-csoport üzemeiben tölthetik a gyakorlati idejüket, továbbá a cég biztosítja a diplomamunkáik elkészítéséhez a konzulenseket.

Mosonyi György hangsúlyozta, hogy a Mol-csoport mérnökeinek a 71 százaléka Veszprémben végzett, tehát a cég alapvető utánpótlás bázisa a Pannon Egyetem. Évente 80-100 friss diplomást vesznek fel - tette hozzá a vezérigazgató. Mint mondta: eddig is kiváló mérnököket "kaptak" Veszprémből, de most tovább kívánnak lépni, azaz már az egyetemi képzés során szerezzenek meg olyan ismereteket a hallgatók, amelyeket eddig a gyakorlati életben tanultak meg.

A vezérigazgató rámutatott: a Mol Nyrt. "jelen van" Ausztriában, Csehországban, Horvátországban, Lengyelországban, Romániában és Szlovákiában, s azt szeretnék, ha a Pannon Egyetem a posztgraduális képzésben is olyan színvonalat tudna nyújtani, hogy ne kelljen a cég mérnökeit Franciaországba, Angliába és az Egyesült Államokba küldeni továbbképzésre. Fontos lesz tehát az angol nyelvű tanítás is, hogy mérnökeik bárhol Európában, a világban kommunikálni tudjanak, különösen a speciális szakmai témakörökben - tette hozzá.

A Mol sikerei azon múlnak, hogy milyen a szakember utánpótlása - jelentette ki a vezérigazgató.

A Mol-csoport évente a vele kapcsolatban álló egyetemek kutatás-fejlesztésére közel 500 millió forintot fordít, a felsőoktatást pedig 300 millióval támogatja, s az utóbbi összegből több mint 100 milliót a veszprémi egyetem kap - mondta Mosonyi György.

Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Rossz hírt kapott, aki most építkezne: kilőttek a budapesti telekárak

Az építési telkek ára Budapesten messze az országos átlag felett emelkedett: a belső pesti kerületekben egy év alatt közel 42 százalékos drágulás történt, a négyzetméterár pedig elérte az 596 ezer forintot. A fővárosban a fejlesztések beindulása és a szűkös kínálat okozta az árrobbanást, miközben a Balaton-parti települések alig drágultak. A telekvásárlók körében a Dunakanyar a legkeresettebb térség, azon belül is Kismaros vezeti a listát, ahol a természetközeli környezet és a fővárosból kiköltözők növekvő érdeklődése hajtja a keresletet. A budapesti agglomerációban és a nyugati határszélen szintén élénk a telekpiac.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×