Infostart.hu
eur:
356.19
usd:
313.68
bux:
138853.98
2026. június 24. szerda Iván
Csoportkép a résztvevõkrõl a NATO-tagországok külügyminisztereinek találkozóján Helsingborgban 2026. május 22-én. Az elsõ sorban balról a harmadik Mark Rutte NATO-fõtitkár, mellette jobbról Marco Rubio amerikai külügyminiszter. Rubio mögött jobbról Orbán Anita külügyminiszter.
Nyitókép: MTI/AP pool/Julia Demaree Nikhinson

Először találkozott Orbán Anita az ukrán külügyminiszterrel, jövő héten újabb fontos egyeztetés lesz

A NATO-tagországok külügyminiszteri találkozóján, Helsingborgban egyeztettek a tárcavezetők.

Először találkozott személyesen Orbán Anita magyar és Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter, és megállapodtak abban, hogy a jövő héten folytatódnak a kétoldalú szakértői konzultációk a nemzeti kisebbségekről – jelentette be az X-en az ukrán diplomácia vezetője.

Andrij Szibiha bejegyzése szerint a svédországi Helsingborgban pénteken, a NATO-tagországok külügyminiszteri találkozóján lezajlott eszmecserén mindketten elismerték, hogy fontos az előrehaladás ebben a kérdésben, és „konstruktív megoldások megtalálására és érezhető eredmények elérésére” törekszenek.

Az ukrán miniszter a maga részéről hangsúlyozta, hogy „kritikus fontosságú” Ukrajna EU-csatlakozása és a tárgyalási fejezetek jól időzített megnyitása.

Mint írta, tájékoztatta magyar kollégáját a harctéri helyzetről, a békefolyamatról és Európa lehetőséges új szerepéről.

„Egyetértettünk, hogy a párbeszéd helyreállítása pozitív fejlemény mindkét ország és egész Európa számára, akárcsak a koordinált további kétoldalú kapcsolatok minden szinten” – írta X-posztjában Andrij Szibiha.

(A nyitóképen: résztvevők a NATO-tagországok külügyminisztereinek találkozóján Helsingborgban, 2026. május 22-én. Az első sorban balról a harmadik Mark Rutte NATO-főtitkár, mellette jobbról Marco Rubio amerikai külügyminiszter. Marco Rubio mögött jobbról Orbán Anita magyar külügyminiszter.)

Címlapról ajánljuk
Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×