Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Nyitókép: Unsplash

Jön az utolsó, még ember által vezethető Tesla

Elon Musk szerint az új Roadster az egyik legizgalmasabb modelljük lesz, és már nem is kell rá sokat várni.

Elon Musk és a Tesla már az önvezető autókra koncentrál, de előtte még piacra dobnak egy új Roadster modellt, ami várhatóan az utolsó lesz, amit még emberek vezethetnek – írja a hvg.hu.

A vállalat célja hosszú távon egy teljesen autonóm, különböző méretű és teljesítményű modellekből álló portfólió kialakítása. Az említett Roadster megjelenését eredetileg 2020-ra tervezték, de még mindig tervezési fázisban van. Elon Musk szerint több tesztre és validációra lesz még szükség, hogy hiba nélkül tudják bemutatni, de a vezérigazgató megígérte, az új autó az egyik legizgalmasabb modelljük lesz.

A Tesla ugyanakkor már a jövőre is gondol, egyre inkább előtérbe kerülnek az önvezető technológiák és a robottaxi-koncepciók.

Ilyen modell például a kormány és pedálok nélküli Cybercab. A vállalat idei beruházásai meghaladhatják a 25 milliárd dollárt, főként mesterséges intelligenciára, robotikára és autonóm rendszerekre fordíthatják a forrásokat.

Elon Musk ezzel együtt elismerte, hogy a teljesen felügyelet nélküli önvezetés jelenleg még nem megvalósítható. Mint mondta,

a rendszer továbbra is nehezen kezeli a bonyolult kereszteződéseket, a kiszámíthatatlan forgalmat vagy a rossz időjárási körülményeket.

A következő, teljes mértékben mesterséges intelligenciára épülő verzió legkorábban az év végén jöhet ki, addig az autonóm vezetés korlátozott, kísérleti jelleggel működik.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×