Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Underwater oil pipelines on ocean floor.
Nyitókép: imaginima/Getty Images

Moszkva nagyon aggódik a fekete-tengeri gázvezeték miatt

Oroszország továbbra is tájékoztatni fogja Törökországot a fekete-tengeri gázvezetékek infrastruktúráját fenyegető veszélyekről – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára

„Többször is részletes tájékoztatást nyújtottunk a török félnek. Ezt továbbra is meg fogjuk tenni" – mondta. Peszkov szerint Ankara hatást gyakorolhat Kijevre annak érdekében, hogy elriassza a Török Áramlat és a Kék Áramlat gázvezeték elleni „meggondolatlan cselekedetektől".

Elmondta, hogy Oroszország kapcsolatban áll az Egyesült Államokkal az ukrajnai rendezés ügyében, és tájékoztatást kap a folyamat alakulásáról. Ismételten üdvözölte Washingtonnak a tárgyalásos megoldás érdekében tett erőfeszítéseit. Kijelentette, hogy Moszkva továbbra is kész a tárgyalásokra, leszögezve, hogy

a rendezésnek figyelembe kell vennie Oroszország érdekeit.

A közel-keleti helyzetről nyilatkozva azt mondta, Oroszország nem tudja, mennyire hitelesek azok a hírek, amelyek szerint az Egyesült Államok kidolgozott egy rendezési tervet, ilyenről nem kapott tájékoztatást iráni „barátaitól". Arra figyelmeztetett, hogy a helyzettel kapcsolatban közölt értesülések oroszlánrésze nem felel meg a valóságnak.

Azzal a hírrel kapcsolatban, hogy hamarosan orosz parlamenti küldöttség utazhat az Egyesült Államokba, azt hangoztatta, hogy Kreml üdvözli az orosz-amerikai párbeszéd bármilyen formában, bármely területen való újraindítását. Peszkov arra reagált, hogy a Vedomosztyi című lap azt írta:

hamarosan többpárti orosz alsóházi küldöttség látogathat el Washingtonba,

élén Vjacseszlav Nyikonovval, a külügyi bizottság alelnökével. A látogatás lehetőségét a TASZSZ hírügynökség is felvetette.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×