Infostart.hu
eur:
351.99
usd:
307.21
bux:
138444.86
2026. június 22. hétfő Paulina
Spanyol zászló.
Nyitókép: Pixabay

Spanyolország tárt karokkal várja az illegális bevándorlókat

Félmillió illegális bevándorlónak adna tartózkodási engedélyt Spanyolország.

A spanyol kormány jóváhagyott egy gyorsított eljárású tervet, amely lehetővé teszi, hogy akár 500 ezer illegális bevándorló – többségük Latin-Amerikából és Afrikából – legális tartózkodási engedélyért folyamodjon – írja a Deutsche Welle alapján a 444.hu.

A lépés az elmúlt évek egyik legnagyobb volumenű szabályozása Európában, és szembemegy más kormányok a bevándorlást inkább szigorító álláspontjával.

Elma Saiz miniszter tájékoztatása szerint az intézkedés azokra vonatkozik, akik 2025. december 31-ig legalább öt hónapja Spanyolországban tartózkodtak, feltéve, hogy igazolni tudják büntetlen előéletüket. A jelentkezések áprilisban kezdődnek és június 30-ig tartanak, amelynek során egyéves, megújítható tartózkodási engedélyt kérvényeznének, gyermekek esetén pedig öt éveset.

„Történelmi nap ez a mai” – mondta Saiz egy sajtótájékoztatón.

Pedro Sanchez miniszterelnök is többször hangsúlyozta, hogy a migráció Spanyolország gazdasági teljesítményének alapját képezi, mondván, hogy az elmúlt hat évben a növekedés mintegy 80 százalékát, a társadalombiztosítási bevételek nagyjából 10 százalékát tette ki. A munkanélküliségi ráta 2025 végén 10 százalék alá esett, az év utolsó negyedévében pedig már a külföldiek tették ki az új felvételek többségét.

A tervet királyi rendelettel fogadták el, lehetővé téve a kormány számára, hogy megkerülje a parlamentet, ahol nincs stabil többsége.

Az ellenzék azzal vádolja a kormányt, hogy ezzel csak a január 18-i vonatkatasztrófáról akarja elterelni a figyelmet, illetve kritikát fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogy a szabályozás elfogadása során megkerülték a parlamentet – írja a lap.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×