Infostart.hu
eur:
354.61
usd:
311.3
bux:
138960.19
2026. június 23. kedd Zoltán
A brazil biztonsági erők egyik páncélozott járműve Brazíliavárosban Jair Bolsonaro megválasztott brazil elnök beiktatási ünnepségének kezdete előtt 2019. január 1-jén.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Fernando Bizerra Jr

Több tucat áldozat, háború a rendőrség és a bűnbandák között Brazíliában

Hatvannégy ember vesztette életét Rio de Janeiróban a hatóságoknak a szervezett bűnözés elleni nagyszabású razziája során. Négy halálos áldozat rendőr volt.

Cláudio Castro kormányzó az állam történetében az eddigi legnagyobb műveletnek nevezte a Comando Vermelho (CV) nevű bűnbanda ellen indított, 56 őrizetbe vétellel járó razziát.

A város két, a nemzetközi repülőtérhez közeli szegénynegyedében (favela), Penhában és Alemaóban kezdődött, a razziában a biztonsági erők mintegy 2500 tagja vett részt, és helikoptereket, valamint páncélozott járműveket is bevetettek.

A banda tagjai barikádokat emeltek a környéken, hogy megakadályozzák a biztonsági erők behatolását a területre, Castro azonban azt közölte, az akadályokat sikerült eltakarítani. Hangsúlyozta azonban, hogy a CV a negyedek bizonyos részein bombákat dobott le drónokkal a hatóság embereire.

"Így fogadják a bűnözők a rendőröket (...) Ilyen kihívásokkal állunk szemben" - jelentette ki a kormányzó az X-en közzétett üzenetében, aláhúzva: nem egyszerű bűnbandákról, hanem narkoterrorizmusról van szó.

A Comando Vermelho az egyik legnagyobb és legrégibb, a többi között kábítószer-csempészettel is foglalkozó bűnszervezet Brazíliában.

A turisták által is kedvelt Rio államban gyakoriak a nagyszabású rendőrségi razziák, elsősorban a favelákban, amelyek lakói gyakran az ott meghúzódó bűnbandák irányítása alatt kénytelenek élni.

Az államban 2024-ben körülbelül 700 halálos áldozatot követeltek a rendfenntartó erők razziái.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×