Infostart.hu
eur:
355.47
usd:
313.59
bux:
139454.29
2026. június 25. csütörtök Vilmos
alkoholmentes, szesz tilalom
Nyitókép: Getty Images / Simon McGill

Újra halálos áldozatokat követelt a pancsolt szesz, metanolból gyártották Szentpétervárnál

Legalább 25 ember életét követelte pancsolt szesz fogyasztása Szentpéterváron és környékén – közölte hétfőn az orosz rendőrség szóvivője.

A sokadik tragédiát okozza Oroszországban a házilag koryvasztott, pancsolt szeszek: most éppen legalább 25 ember halt meg. Irina Volk tájékoztatása szerint napokig tartó nyomozás eredményeképpen sikerült felderíteni a mérgező szeszt forgalomba hozó céget, amelynek székhelyét át is kutatták a Szentpétervártól délkeletre található Toszno településen.

Szeptember folyamán a szentpétervári egészségügyi hatóságok halálesetek sorát regisztrálták pancsolt szesz fogyasztása következtében. A Baza Telegram-csatorna szerint a halottak száma 33 volt. Többen metanolmérgezést kaptak, amely az alkohol legegyszerűbb vegyülete, s oldószerként vagy üzemanyagként szolgál, de emberre életveszélyes. Az eladók felkutatása során eddig tizenegy embert vettek őrizetbe.

Dmitrij Peszkov Kreml-szóvivő a TASZSZ hírügynökségnek nyilatkozva az alkoholmérgezés kapcsán "egy egészen rendkívüli esetről" beszélt.

Címlapról ajánljuk
Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

Áfacsökkentést szeretnének a zöldség- és gyümölcstermesztők

A hazai zöldség-gyümölcs mintegy 70 százaléka az áruházláncokon keresztül kerül a fogyasztóhoz –ez a szektor fehér és legális –, míg 30 százalék forog más csatornákon annak pedig akár fele is lehet a fekete kereskedelem. Ezen kívül még újabb 10-20 százalék illegális kereskedelmet nem láthat a statisztika – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×