Infostart.hu
eur:
354.26
usd:
311.43
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Donald Trump amerikai elnök kabinetjének első ülésén a washingtoni Fehér Házban 2025. február 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg/Al Drago

Trump nem tervez senkit sem elbocsátani a Signal-botrány miatt

Donald Trump amerikai elnök egy szombati interjúban kijelentette, hogy nem aggódik az új vámok bevezetése miatt, és nem tervezi senki elbocsátását a Signal-botrány kapcsán. Emellett ismét megerősítette Grönland annektálására irányuló szándékát, hangsúlyozva, hogy a katonai beavatkozás lehetőségét sem zárja ki.

Donald Trump az NBC Newsnak adott interjújában cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint többen arra biztatták, hogy váltsa le Michael Waltz nemzetbiztonsági tanácsadót. Waltz ugyanis véletlenül hozzáadta egy csoportos Signal-beszélgetéshez Jeffrey Goldberget, a The Atlantic főszerkesztőjét, ahol a Trump-adminisztráció magas rangú tagjai a jemeni a húszik elleni elleni csapásokról egyeztettek. Kijelentette, hogy továbbra is bízik Waltzban és Pete Hegseth védelmi miniszterben.

„Szerintem ez csak egy boszorkányüldözés és az álhírek, amikről ti is folyton beszéltek. Pedig egy rendkívül sikeres csapást hajtottunk végre. Nagyon kemény és nagyon halálos volt. És erről senki sem akar beszélni. Csak a hülyeségről beszéltek. Ez álhír” – idézi szavait a hirado.hu.

Hasonló határozottsággal hivatkozott azokra a közvélemény-kutatásokra, amelyek szerint rekordmagas azoknak az amerikaiaknak az aránya, akik szerint az ország jó úton halad.

„Ezt látom: helyes irány, rossz irány. És ez volt az első alkalom 40 év alatt, hogy helyes irányba tartunk” – jelentette ki az amerikai elnök, akit a „legkevésbé sem érdekli”, hogy hogyan hat a nemzetközi autógyártókra és piacra a nemrég bejelentett, 25 százalékos autóipari vámja. Szerinte azok járnak jól, akik az Egyesült Államokban gyártanak autót, mert „rengeteg pénzt fognak keresni”. Amúgy meg „az emberek úgyis amerikai autókat fognak venni”. Az elnök arról is beszélt, hogy a vámok „abszolút véglegesek”.

„Természetesen véglegesek, persze. A világ az elmúlt 40 évben kifosztotta az Egyesült Államokat. És mi csak igazságosak vagyunk, és őszintén szólva, nagyon nagyvonalú vagyok”

– mondta, és nem kertelt külpolitikai céljaival kapcsolatban sem: „Meg fogjuk szerezni Grönlandot. Igen, 100 százalék” – válaszolta egy kérdésre és hozzátette:

„Jó esély van rá, hogy katonai erő nélkül megtehetjük, de semmit sem zárok ki.” Egy nappal korábban J. D. Vance alelnök Grönlandra látogatott feleségével, Ushával, és a Pituffik Űrbázison – az Egyesült Államok Űrhaderőjének egyik bázisán – beszédet mondott, amiben elhangzott: „Üzenetünk Dániának nagyon egyszerű – nem végeztetek jó munkát a grönlandi emberekért.”

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is láttuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de Amerikában és Európában is emelkednek a piacok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×