eur:
407.73
usd:
358.29
bux:
0
2025. április 18. péntek Andrea, Ilma
Nyitókép: Unsplash

Ritka betegség végzett a 22 éves luxemburgi herceggel

Henrik luxemburgi nagyherceg unokatestvérének legfiatalabb fia ritka genetikai rendellenességgel folytatott hosszú küzdelem után hunyt el Párizsban, március elsején.

Ritka betegség következtében, 22 éves korában meghalt Frigyes luxemburgi herceg - közölte a család, amelynek értesítését a Luxembourg Times című, angol nyelvű, luxemburgi hírportál ismertette.

A beszámoló szerint Henrik luxemburgi nagyherceg unokatestvérének legfiatalabb fia ritka genetikai rendellenességgel folytatott hosszú küzdelem után hunyt el Párizsban, március elsején.

A nagyherceg unokatestvére, Róbert herceg fiánál 14 éves korában diagnosztizálták a POLG mitokondriális betegséget.

Frigyes herceg édesapja a fia általa alapított POLG Alapítvány honlapján közzétett közleményben azt írta: "Február 28-án, közel a Ritka Betegségek Világnapjához, szeretett fiunk behívott minket a szobájába, hogy még egyszer utoljára beszéljünk vele. Miután mindannyiunkat megajándékozott a búcsúval, egy régi családi viccel hagyott el minket" - fogalmazott.

Az alapítvány tájékoztatása szerint a POLG egy genetikai rendellenesség, amely megfosztja a test sejtjeit az energiától, és ezzel fokozatosan terjedő működészavart és számos szerv, köztük az agy, az idegek, a máj, a belek, az izmok, a nyelés és szemműködés elégtelenségét okozza. Az egykor ritkának tartott mitokondriális rendellenesség világszerte minden ötezer emberből egyet érint, így ez a második leggyakrabban diagnosztizált, súlyos genetikai betegség a cisztás fibrózis után. A rendellenességre nincs hatékony kezelés.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.22. kedd, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója
A mesterséges intelligencia óriási veszélyeire figyelmeztet a Nobel-díjas közgazdász

A mesterséges intelligencia óriási veszélyeire figyelmeztet a Nobel-díjas közgazdász

Az AI-ügynökök jönnek, akár készen állunk rá, akár nem. Bár még sok a bizonytalanság azzal kapcsolatban, hogy az AI-modellek mikor lesznek képesek önállóan együttműködni digitális platformokkal, más AI-eszközökkel, sőt még az emberekkel is, aligha lehet kétséges, hogy ez a fejlődés transzformatív lesz – jó vagy rossz értelemben. Az agentikus mesterséges intelligenciával kapcsolatos megszólalások (és hype) ellenére azonban sok nagy kérdés továbbra is megválaszolatlan maradt. A legnagyobb ilyen kérdés, hogy milyen típusú AI-ügynököt szeretne kifejleszteni a technológiai ipar?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×