Infostart.hu
eur:
356.62
usd:
314.74
bux:
139185.09
2026. június 24. szerda Iván
Scott Bessent befektetési szakember, Donald Trump megválasztott amerikai elnök pénzügyminiszter-jelöltje a szenátus pénzügyi bizottságának meghallgatására érkezik a washingtoni  Dirksen szenátusi irodaházban 2025. január 16-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo

Donald Trump: Kijevben durván bántak az amerikai pénzügyminiszterrel

Donald Trump amerikai elnök szerdán azt vetette Ukrajna szemére, hogy "durván bánt" Scott Bessent amerikai pénzügyminiszterrel annak múlt heti, kijevi látogatásán.

Trump újságíróknak a szaúdi kormányzati szervek által finanszírozott, Miamiban rendezett befektetési konferenciáról távoztában tért ki a tárcavezető látogatására.

Mint mondta, Bessent azért ment Ukrajnába, hogy tárgyaljon a kijevi vezetéssel az ásványi kincsekről szóló megállapodásról, amellyel kapcsolatban Trump azt mondta, "az ukránok többé-kevésbé belementek ebbe, de aztán Scott Bessent odament és elég csúnyán bántak vele, mert voltaképpen nemet mondtak neki (a megállapodásra)". Hozzátette: "(Volodimir) Zelenszkij (ukrán elnök) pedig éppen aludt és nem tudott vele találkozni sem".

Bessent volt az első amerikai kormánytag Kijevben Trump beiktatását követően. A tárcavezető február 12-én egyeztetett Zelenszkijjel az ukrán fővárosban.

Újságírók előtt Trump Oroszországra is kitért, aláhúzva, hogy az orosz erők "nagyon sok területet vontak ellenőrzésük alá, tehát a lapok Oroszország kezében vannak". Hangsúlyozta, "Zelenszkij jobban teszi, ha igyekszik tárgyalásos úton lezárni a háborút, vagy nem marad országa". Azt is az ukrán elnök szemére vetette, hogy "hasznot húzott" a háború alatt Kijevbe érkező amerikai segélyekből és "előnyt kovácsolt a Biden-kormányzatból".

Csütörtökön, alig néhány nappal az ukrajnai háború kitörése harmadik évfordulója előtt a tervek szerint Zelenszkij Kijevben találkozik Keith Kellogg-gal, az amerikai elnök ukrajnai és oroszországi különmegbízottjával.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

Apáti Ferenc: a zöldség és a gyümölcs már luxus a legtöbb embernek

A zöldség- és gyümölcsfogyasztásunk szinte stagnált, miközben az árak három-négyszeresükre emelkedtek az elmúlt 15 évben. A szélsőséges időjárás is egyre jobban sújtja az ágazatot. Az alma és a meggy a két legnagyobb termőterületű kultúránk, és ezekben rosszabb a helyzet, mint tavaly – mondta Apáti Ferenc, a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Nyugat felől közelít a hőkupola, hétvégére hozza a 40 fokot

Az elkövetkező napokra minden hőtűrő-képességünket össze kell szednünk, mert csak július első napjaiban érkezhet az enyhülés.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×