Kína 41 katonai repülőgépe és drónja, illetve hét hajója közelítette meg a szigetet, és a légi járművek egy része át is lépte a Tajvani-szoros úgynevezett középvonalát, ami feltételes demarkációs vonalnak számít. Közben Dél-Koreába érkezett egy amerikai repülőgép-anyahajó.
A tajvani hadsereg szombati beszámolója szerint 24 óra leforgása alatt 32 kínai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat a sziget északi, délnyugati és keleti részén. A tajvani hadsereg repülőgépeket, hajókat és földi légvédelmi rakétarendszereket használt a célpontok követésére.
A vonal egykor nem hivatalos határként szolgált, amelyet egyik fél hadserege sem léphet át, de a kínai légierő ma már rendszeresen küld át rajta repülőgépeket. Kína nem ismeri el a demarkációs vonal létezését.
Kína a szigetet saját területének tekinti.
Hivatalos tajvani adatok szerint tavaly több mint 1700 kínai katonai légi jármű lépte át a demarkációs vonalat, ami csaknem duplája az egy évvel korábbinak.
Címképünkön a USS Theodore Roosevelt (CVN 71) amerikai repülőgép-anyahajó
KezdőlapKülföldEgyre nagyobb a fesztültség Tajvan körül és a Koreai-félszigeten
A dió, a földimogyoró és a szezámmag is az anafilaxiás allergia fellépésének kiindulópontja lehet, ezért tűnnek el ezek az alapanyagok februártól a menzákról – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ Táplálkozástudományi Főosztályának vezetője. Zentai Andrea hozzátette: a módosított jogszabály nemcsak a gyermekeket érinti, hanem mindenkit, akire vonatkozik a közétkeztetési rendelet.
Marco Rubio floridai szenátort nevezte meg majdani külügyminisztereként Donald Trump az Egyesült Államok leendő elnöke. Kiderült, ki lesz az igazságügyi miniszter, illetve hogy ki kerül az amerikai hírszerző szerveket tömörítő Nemzeti Hírszerzés élére.
A másodjára is megválasztott Donald Trumppal kapcsolatban alig voltak konkrétumok, hogy kik lehetnek a majd a kabinetjében. Alig egy héttel a győzelme után már több név is kiderült, ma pedig továbbiakkal folytatódott a sor.