eur:
411.72
usd:
395.24
bux:
79398.18
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: pixabay

Forródrót létesült Kína és Japán között

Először próbálta ki Kína és Japán védelmi minisztere a tárcavezetők közötti forródrótot kedden - jelentették be Pekingben és Tokióban.

A közvetlen összeköttetés "felavatása" alkalmából Li Sang-fu kínai államtanácsos, miniszter és Hamada Jaszukazu japán miniszter mintegy 20 percet beszélt egymással. Üdvözölték, hogy teljes körűen működik a forródrót, és hangsúlyozták a "tengeri és légi kommunikációs mechanizmus" jelentőségét a két fél közötti bizalom kiépítésében, a váratlan incidensek elkerülése céljából.

Hamada a kelet-kínai-tengeri szigetvitákra, valamint a Japán és Kína közötti egyéb nézeteltérésekre utalva azt hangoztatta, hogy őszinte kommunikációra van szükség, különösen mivel a kapcsolataik nem felhőtlenek.

A forródrót ötletéről eredetileg 2018-ban állapodott meg Abe Sindzó és Li Ko-csiang akkori miniszterelnök, hogy elkerüljék a hadseregek, nyilvánvalóan a tengeri és a légi egységek közötti véletlen összetűzéseket. Hivatalosan idén március 31-én hozták létre.

Címlapról ajánljuk

Alapvető akadályokba ütközik Benjamin Netanjahu tényleges felelősségre vonása - nemzetközi jogász

A korábbi fenyegetését beváltva csütörtökön nemzetközi elfogatóparancsot adott ki a hágai Nemzetközi Bíróság Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök, Joáv Galant volt védelmi miniszter és Mohammed Deif, a Hamász – izraeli források szerint – már likvidált katonai vezetője ellen. Tóth Norbert nemzetközi jogász az InfoRádióban tette világossá, Izrael nem része annak a statútumnak, amely alapján értesítést küldtek 125 országnak az izraeli miniszterelnök eljárás alá vonásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×