eur:
408.38
usd:
385.81
bux:
0
2024. november 20. szerda Jolán
Nyitókép: Pixabay

Teljes leállás egy 130 milliós országban

Banglades elsötétült áramszünet miatt.

Banglades csaknem teljes területén leállt az áramszolgáltatás az országos hálózat részleges üzemzavara miatt - közölte Samím Haszan, a bangladesi áramszolgáltató (BPDB) szóvivője.

Az áramszünet legkevesebb 130 millió embert érintett a 168 millió lakosú országban.

Az ország elektromos hálózatában helyi idő szerint délután kettő órakor lépett fel üzemzavar, amely az oroszág 75-80 százalékában vezetett áramkimaradásokhoz. Időközben az áramszünet által érintett területek 45 százalékán már helyreállították a szolgáltatást.

"Próbáljuk helyreállítani a rendszert" - mondta Haszan, aki szerint jelenleg az áramtermelés 4500 megawatt. Összehasonlítva: az országos áramszükséglet 14 200 megawatt. Hozzátette, hogy vizsgálatot indítottak az üzemzavar okának kiderítésére.

Kormányzati adatok szerint kedden az áramszükséglet 3 százalékkal volt magasabb a BPDB által korábban előirányzott 13 800 megawattnál.

Banglades több részén is gyakorivá váltak idén az áramkimaradások, dacára a gázfelhasználás korlátozását szolgáló intézkedéseknek a szárnyaló energiaárak közepette. A dél-ázsiai ország villamosenergia-termelésének háromnegyede importált földgázon alapul.

Mint az a kormányzati adatokból kiderül, a 77 bangladesi gázerőmű több mint harmada ellátási nehézségekkel küszködik. Mindemellett a növekvő energiaigények az utóbbi években az iparhoz képest túlnyomó részben a lakossági szektorban jelentkeztek.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.20. szerda, 18:00
Takács Ernő
az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke
Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Lecsaptak az első ATACMS-rakéták Oroszországra, megváltozott az orosz nukleáris doktrína – Háborús híreink szerdán

Miután megkapta az Egyesült Államoktók az engedélyt, Ukrajna rögtön lecsapott nagy hatótávolságú ATACMS-rakétákkal Oroszország Brjanszki területén, ahol egy lőszerraktárat ért támadás. Később nagy hatótávolságú drónokkal is támadás érte Oroszországot, ezúttal a Voronyezsi területet. Oroszország eközben megváltoztatta nukleáris doktrínáját, ami több ponton is kiterjesztette az atomfegyverek bevetésének lehetőségét. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz–ukrán háború aktualitásaival.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×