Infostart.hu
eur:
351.92
usd:
307.09
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina
2019. június 2-án készült kép I. János Károly volt spanyol királyról egy bikaviadalon Aranjuez városban. A pénzügyi botrányba keveredett, 82 éves I. János Károly 2020. augusztus 3-án a királyi család internetes oldalán megjelent levelében tájékoztatta fiát, VI. Fülöp jelenlegi uralkodót, hogy elhagyja az országot, és külföldön telepszik le. Döntését azzal indokolta, hogy ez szolgálja Spanyolország érdekeit.
Nyitókép: 2019. június 2-án készült kép I. János Károly volt spanyol királyról egy bikaviadalon Aranjuez városban. (MTI/AP/Andrea Comas)

Visszatért a "nyugdíjas" spanyol király

Két évig volt távol a 84 éves exuralkodó.

Két év távollét után először utazik Spanyolországba I. János Károly egykori uralkodó - közölte Telmo Martín, Sanxenxo városának polgármestere kedden, megerősítve, hogy a 84 éves volt király egy vitorlásverseny miatt tér vissza hazájába a hétvégén.

I. János Károly hazautazását az teszi lehetővé, hogy március 2-án a korrupció elleni spanyol ügyészség vádemelés nélkül zárta le mind a három nyomozást, amelyben az egykori uralkodó érintett volt.

A spanyol vádhatóság 2020 augusztusában indított vizsgálatot ellene ismeretlen eredetű bankkártyák használata, eltitkolt külföldi vagyon, valamint szaúdi vasútépítésből származó feltételezett jutalék miatt.

A nyomozás megkezdésekor I. János Károly áttette székhelyét az Egyesült Arab Emírségekbe.

A spanyol sajtó rendszeresen cikkez a volt király esetleges hazatéréséről. Március elején I. János Károly azt írta fiának, VI. Fülöp jelenlegi királynak, hogy személyes okokból az emírségekben telepszik le, de időről időre haza fog látogatni.

I. János Károly után a svájci ügyészség is nyomozott pénzmosás gyanújával, de bizonyítékok hiányában azt az eljárást is vádemelés nélkül zárták le.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×