Infostart.hu
eur:
352.19
usd:
308.26
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
International Space Station Orbiting Earth. 3D Illustration.
Nyitókép: 3DSculptor/Getty Images

Megérkezett az új legénység a Nemzetköz Űrállomásra

Nem egészen legények.

Három amerikai és egy olasz űrhajós érkezett csütörtökön a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), mintegy 16 órával azután, hogy elindultak.

Kjell Lindgren, Bob Hines és Jessica Watkins amerikai űrhajósok, valamint Samantha Cristoforetti, az Európai Űrügynökség (ESA) űrhajósa szerdán startolt a floridai Cape Canaveralról.

Az asztronauták a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat Crew Dragon űrhajóján utaztak, amelyet egy Falcon 9 hordozórakéta juttatott az űrbe.

Az új legénység a jelenleg az ISS fedélzetén állomásozó űrhajósokat, három amerikait és egy németet - Thomas Marshburnt, Raja Charit, Kayla Barront, valamint Matthias Maurert - váltja fel.

Bill Nelson, az Amerikai Űrutazási és Űrkutatási Hivatal (NASA) igazgatója azt mondta: "Kjell, Bob, Jessica és Samantha olyan kutatási vizsgálatokat fognak végezni, amelyek segítenek a NASA-nak felkészülni a Holdon - és végül a Marson - való hosszabb távú tartózkodásra".

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×