Infostart.hu
eur:
355.38
usd:
312.33
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán
Tyumen, Russia - January 21, 2020: TikTok and Facebook, YouTube application  on screen Apple iPhone XR
Nyitókép: 5./15 WEST/Getty Images

Tiltás - A YouTube most nagyon felidegesítette Moszkvát

Megtorlásokat helyezett kilátásba Oroszország a Duma lekapcsolása után.

Moszkva megtorlásokat helyezett kilátásba az orosz parlament alsóháza, a Duma YouTube-csatornájának letiltása után, ismételten megígérve a Google amerikai óriáscég videómegosztó portáljának oroszországi betiltását.

Vjacseszlav Vologyin, a Duma elnöke kijelentette, hogy a Duma-TV blokkolása olyan washingtoni intézkedés, amely sérti az oroszok jogait.

"Az Egyesült Államok az információ terjesztésének monopóliumára törekszik" - írta Vologyin a Telegram-csatornáján. "Ezt nem engedhetjük meg".

Az AFP francia hírügynökség Moszkvában dolgozó újságírói azt tapasztalták, hogy szombaton nem volt elérhető a Duma oldala.

A Google szerint a csatornát az amerikai kormány legutóbb bejelentett szankciói miatt zárták be.

"A Google kötelezi magát, hogy tiszteletben tart valamennyi alkalmazható szankciót és a kereskedelmi törvényeket. Ha egy oldal sérti a felhasználási feltételeinket, meghozzuk a megfelelő intézkedéseket" - áll az amerikai cégóriás egyik szóvivőjének közleményében.

Moszkva szerint a Duma-TV-nek több, mint 145 ezer előfizetője volt a YouTube-on. A csatorna élő parlamenti közvetítéseket és orosz képviselők interjúit sugározta.

"A YouTube a saját ítéletét írta alá" - reagált Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője a Telegramon, és szorgalmazta, hogy "gyorsan" tegyék át a YouTube-ra feltett tartalmakat az orosz videómegosztó portálokra.

Az ukrajnai háború közepette a héten Moszkva már megvádolta a YouTube-ot, hogy blokkolta az Kreml-barát médiumok és orosz vezetők oldalait.

Az orosz távközlési felügyeleti szerv, a Roszkomnadzor márciusban "terrorista cselekmények" címén pénzbüntetésre ítélte a Google-t és a YouTube-ot, kilátásba helyezve, hogy a Twitter, az Instagram és több más, független média után a videómegosztót is betiltják.

Oroszországban, 15 évig terjedő börtönnel is büntethetik az orosz hadseregről "álhíreket" terjesztőket.

A YouTube Oroszországban is igen népszerű, magánemberek ugyanúgy használják szórakozásra és tájékozódásra, mint minisztériumok és más intézmények a tartalmaik terjesztésére.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
Gyengült a forint Varga Mihály szavai után

Gyengült a forint Varga Mihály szavai után

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt maradt a forint. A magyar deviza az MNB kamatdöntését követően tovább veszített értékéből, az euró jegyzése 357 közelébe, a dolláré 313 környékére gyengült. Bár a jegybank a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot, a forint további nagy gyengülésbe kezdett azután, hogy Varga Mihály jegybankelnök a kamatdöntést követő tájékoztatón jelezte: a kedvező folyamatok fennmaradása esetén a Monetáris Tanács a nyár folyamán további kamatcsökkentésekre lát teret. A forintot eközben továbbra is befolyásolja az erős dollár, valamint a nemzetközi befektetői hangulatot meghatározó geopolitikai bizonytalanság.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×