Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
hacker stealing data from laptop, close up .
Nyitókép: towfiqu ahamed/Getty Images

Vége a nigériai Twitter-stopnak

A kormány tett erről bejelentést.

Szerda éjféltől ismét elérhető a Twitter Afrika legnépesebb országában, Nigériában - jelentette be az ország kormánya.

A mikroblogoldal hét hónap tiltás után vált ismét használhatóvá Nigériában. A hatóságok június 5-én tették elérhetetlenné az országból a Twittert, miután az amerikai szolgáltató törölte Muhammadu Buhari elnök egyik üzenetét a nigériai polgárháborúról. Az elnök azzal fenyegette meg az országban tevékenykedő szeparatistákat, hogy olyan nyelven fog szólni hozzájuk, "amiből érteni fognak". A Twitter 12 hónapra felfüggesztette az államfő fiókját.

A nigériai kormány azzal magyarázta a tiltást, hogy a Twittert az ország létét fenyegető tevékenységekre használják.

A kormány tárgyalásokat folytatott az amerikai honlap üzemeltetőjével, és abban állapodtak meg, hogy a Twitter irodát nyit Nigériában, de a tiltásnak véget vető megállapodásról több részletet nem árultak el.

Kashifu Inuwa Abdullahi, a nigériai Információs Technológiai Fejlesztési Ügynökség főigazgatója elmondta, hogy a kormány célja az volt, hogy "újrahangolja" kapcsolatát a Twitterrel, a kölcsönös előnyök érdekében és a vállalat jogos érdekeinek megsértése nélkül.

"Tárgyalásunk tiszteletteljes, szívélyes és sikeres volt" - tudatta Abdullahi, aki szerint az amerikai cég elfogadta, hogy külön képviselőt nevez ki, aki Nigériáért lesz felelős, teljesíti az adóelőírásokat és "Nigéria törvényeinek, nemzeti kultúrájának és történelmének tiszteletteljes elfogadásával fog eljárni, amelyekre a törvények alapulnak".

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×