Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Hand of nurse with protective glove holding bottle with Covid-19 vaccine
Nyitókép: Grafissimo/Getty Images

Letartóztattak egy olasz ápolót oltás beadásának tettetéséért

Pénzt fogadott el cserébe azért, hogy ne az emberek vállába fecskendezze az oltást, hanem egy tartályba spriccelje azt.

Legalább ötven ember oltását színlelte az olasz férfi: kenőpénzért cserébe nem adta be nekik a vakcinát az olasz rendőrség szerint.

Az anconai férfit videóbizonyíték buktatta le - az oltóanyagot nem az emberek vállába fecskendezte, hanem egy használt tűk tárolására kihelyezett tartályba ürítette. Megvesztegetői így anélkül juthattak oltási igazolványhoz, hogy valóban beoltatták volna magukat, ennek pedig nagy jelentősége van most Olaszországban, ahol az oltatlanok nem tömegközlekedhetnek, nem szállhatnak meg hotelekben és edzőtermekbe sem járhatnak.

A Sky News cikke szerint a férfinak most közjavak elpazarlása, megvesztegetés és hamis igazolványok kiadásának vádjával kell szembenéznie. Négy további embert is letartóztattak, akik a vád szerint közvetítőként játszottak szerepet az ügyletekben, ők házi őrizetben vannak, 45 be nem oltott személy pedig nem hagyhatja le a várost, ahol él.

A visszaélés a Marche régió legnagyobb oltási központjában, a Paolinelli stadionban történt.

A csalók összesen 15 ezer euróra tehettek szert.

Az oltási igazolványért fizetni kész emberek távoli városokból is elutaztak Anconába, ahol hozzávetőlegesen 400 eurót fizettek fejenként a papírokért.

Az Olaszországában frissen bevezetett intézkedések értelmében negatív teszttel már nem juthatnak be az oltatlanok bizonyos helyszínekre. Az országba napi 100 ezres fertőzési adatok mellett hozták a döntést.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×