eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Füst száll a magasba egy robbanást követően a kabuli Hamid Karzai Nemzetközi Repülőtéren 2021. augusztus 26-án.
Nyitókép: MTI/AP/Vali Szabavun

Már nem teljes a "tálib" Afganisztán elszigeteltsége – leszállt egy kereskedelmi gép

Pakisztánból szállt fel. Tíz ember ült rajta utasként.

Leszállt Kabulban hétfőn a tálib hatalomátvétel óta első, kereskedelmi légijáratként érkező repülőgép, a PIA pakisztáni légitársaság gépe, amely nem sokkal később visszaindult Iszlámábád felé.

A Kabulban landoló gépen még csak néhány, nagyjából tíz ember utazott, talán a legénység tagjai többen is voltak, mint az utasok - számolt be az AFP francia hírügynökség tudósítója, aki maga is a járaton érkezett Iszlámábádból az afgán fővárosba.

A PIA légitársaság szóvivője vasárnap elmondta: a vállalat még dolgozik azon, hogy rendszeressé tudják tenni az Iszlámábád és Kabul közötti járatokat.

A kabuli nemzetközi repülőtéren augusztus végén még minden nap ezrek gyűltek össze abban a reményben, hogy valamilyen repülőjáraton elhagyhatják a tálib uralom alá került Afganisztánt. A kaotikus helyzetben a nyugati országok több mint 123 ezer embert menekítettek ki Kabulból repülőgépekkel a tálib hatalomátvételt követő napokban. Augusztus 26-án véres merényletet követtek el az Iszlám Állam terroristái a repülőtér közelében, a robbantásokban több mint száz ember meghalt.

Azóta a tálibok stabilan átvették az ellenőrzést a repülőtér fölött, és az utóbbi napokban több jel is utalt arra, hogy az élet újra kezd normalizálódni. Múlt héten a Qatar Airways két charter gépe szállt fel a kabuli repülőtérről, fedélzetén olyan afgán és külföldi állampolgárokkal, akiket korábban nem tudtak kimenekíteni. Szeptember 3-án az Ariana afgán légitársaság bejelentette, hogy újraindítják a belföldi légi járatokat.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×