eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
William Barr amerikai igazságügyi miniszter sajtóértekezletet tart a washingtoni igazságügyi minisztériumban 2019. április 18-án, a Mueller-jelentés nyilvánosságra hozatala előtt. Barr kijelentette, hogy sem Donald Trump elnök kampánycsapatának munkatársai, sem egyetlen amerikai állampolgár nem játszott össze oroszokkal a 2016-os elnökválasztási kampány idején. A Robert Mueller különleges ügyész vezette bizottság a Donald Trump elnökválasztási kampánycsapatának munkatársai és orosz tisztségviselők közötti esetleges összejátszást vizsgálta.
Nyitókép: MTI/EPA/Pool/Erik S. Lesser

Távozik posztjáról az amerikai igazságügyi miniszter

A hírt helyi idő szerint hétfőn jelentette be Donald Trump amerikai elnök. William Barr 2019 februárja óta vezette az Egyesült Államok igazságügyi tárcáját.

Az elnök által a Twitteren megosztott levélben Barr hosszasan méltatja a Trump által elért eredményeket, és közli, hogy december 23-án távozik hivatalából.

Trump tudatta, hogy a tárca vezetését Barr eddigi helyettese, Jeff Rosen veszi át ideiglenesen.

Trump korábban nyíltan bírálta Barrt, amiért a miniszter úgy nyilatkozott, hogy az igazságügyi tárca nem talált olyan, széleskörű választási csalást, amely megváltoztatná, hogy Joe Biden demokrata párti jelölt nyerte a novemberi elnökválasztást.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×