eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Az operaház fantomja című musicalből ismert álarcot viseli egy színésznő a görög parlament előtt rendezett tüntetésen Athénben 2020. május 7-én. Színészek, zenészek, technikusok és a kulturális területen dolgozók tiltakoztak az ellen, hogy a kormány a koronavírus miatt bevezetett szigorítások kezdete óta nem foglalkozik a támogatásukkal.
Nyitókép: MTI/EPA/ANA-MPA/Oresztisz Panajotu

Koronavírus: még egy lapáttal rátettek az óvatos görögök

Még több helyen lesz kötelező szerdától a maszkviselés Görögországban a koronavírus-járvány elleni intézkedésként – jelentette be kedden a görög kormány.

A rendelkezés szerint boltokban, irodákban, bankfiókokban, pékségekben kell viselni a maszkot. A nagyáruházakban már tíz nappal ezelőtt kötelezővé tették az arc eltakarását, és kötelező hordani a tömegközlekedési járműveken is, a templomok viszont nem muszáj.

A keddi szigorítás oka, hogy Athénban és Szalonikiben nemrégiben ismét emelkedett a bizonyítottan koronavírussal fertőzöttek száma, ám

a kormány szerint nincs ok pánikra, Görögországban nincs második hullám, viszont lazítani sem szabad az óvatosságon.

Ugyancsak kedden a görög kormány bejelentette, hogy szombattól megnyit hat nagy kikötőt a turistahajók előtt, és arra buzdította a hajótársaságokat, hogy hosszabbítsák meg az idegenforgalmi szezont az év végéig, ne álljanak le november elején, ahogy szoktak.

Görögország a járvány felbukkanásakor igen gyorsan szigorú korlátozásokat vezetett be – egyebek között lezárta kikötőit –, nem szabadult el a járvány, és

Európa egyik legkevésbé fertőzött országa maradt.

Keddig 4227 bizonyított fertőzöttet jegyeztek fel – hétfőn 35-öt –, a Covid-19 betegségben pedig 202-en haltak meg a 10,7 millió lakosú országban.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×