Infostart.hu
eur:
352.37
usd:
308.35
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyitókép: Pixaabay

Ausztria kutyákat vet be a koronavírus ellen

Az osztrák hadsereg azt tervezi, hogy nyomkereső kutyákat használnak fel a koronavírus-fertőzött emberek kiszűrésére.

A kísérletben egyelőre egy belga juhászkutyát képeznek ki július végéig a fertőzöttek azonosítására, ezután következik majd a kísérlet értékelése.

Az, hogy szolgálatban lévő munkakutyáink nagyon sokféle anyagot képesek kiszagolni és azonosítani, nem meglepő. Robbanóanyagok kiszaglására képes kutyáink mellett vannak olyanok, amelyek különböző kábítószerek jelenlétének jelzésére képesek. Ezek a robbanóanyagok, illetve a kábítószerek speciális szaga alapján tudják azonosítani a keresett anyagokat. A vírus terjedése Ausztriában sem állt meg, s ezért kísérletezünk jelenleg egy koronakereső-kutya kiképzésével – idézi Klaudia Tanner védelmi minisztert a napi.hu.

Jelenleg Burgenlandban képeznek ki kísérleti jelleggel egy belga pásztorkutyát, a képzés a robbanóanyag- és kábítószer-felderítő kutyák képzéséhez hasonlóan játékosan zajlik. A koronavírus szagmolekuláját tartalmazó csövecskéket kell a kutyának megtalálnia, s ha ez sikerül, azonnal jutalmat kap, a következő fázisban maszkok segítségével folytatódik a koronavírusos (Covid-19) szagminták keresése.

A hadsereg közölte, a kiképzés során a kutyák és az emberek biztonsága is garantált.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×