Infostart.hu
eur:
355.47
usd:
312.34
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Norvégia megnyitja a határát a legtöbb európai ország előtt

Magyar turisták azonban még nem utazhatnak az északi országba.

Norvégia szerdán megnyitja a határait a legtöbb európai uniós ország turistái előtt; azokról a tagállamokról van szó, amelyekben kielégítően alacsonynak találják a koronavírus-fertőzöttség szintjét - közölte pénteken a norvég kormány.

A Portugáliából, Luxemburgból, Magyarországról, Romániából, Horvátországból érkezőkre azonban továbbra is érvényesek az Európában egyik legszigorúbbnak számító korlátozások - derül ki a közlésből, amely további indoklást nem tartalmaz.

A nem uniós tagállam, de a schengeni szerződést alkalmazó Norvégia nem állandó lakosainak többsége számára korlátozza a belépést, nekik tíz napra karanténba kell vonulniuk. A külföldi utazások nem tiltottak a norvég állampolgárok számára, de visszatéréskor rájuk ugyanúgy kötelező a karantén.

Három déli régióját leszámítva a szomszédos Svédországra is érvényben maradnak a korlátozások.

Norvégia eddig - június 15-án - három szomszédjával, így Dániával, Finnországgal, Izlanddal közös határát nyitotta meg.

Norvégiában már csak néhány koronavírus-fertőzöttet tartottak nyilván. A járványnak 252 halálos áldozata van. Svédországban, ahol kevésbé szigorú intézkedéseket vezettek be, jelenleg is napi több tucat halálesetet jelentenek.

Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×