eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Izraeli rendőrök abban a lakóházban, amelybe a Gázai övezetből kilőtt rakéta csapódott be a Tel-Aviv melletti Mismeret mezőgazdasági telepen 2019. március 25-én. A támadásban hat ember megsebesült, köztük egy csecsemő.
Nyitókép: MTI/EPA/Abir Szultan

Nem tartott sokáig a tűzszünet a Gázai övezetben

A Hamász, a Gázai övezetet uraló radikális iszlamista terrorszervezet bejelentette, hogy tűzszünetet kötött Izraellel, amit a zsidó állam nem erősített meg, a harcok pedig kiújultak - közölte az izraeli tizenhármas kereskedelmi tévécsatorna hétfő este.

A Hamász szerint a tűzszünet egyiptomi közvetítéssel jött létre, és az közép-európai idő szerint este 9-kor lépett életbe.

A Hamász a megadott időpont után nem lőtt több rakétát izraeli területre, de az izraeli légierő újabb légicsapást hajtott végre az övezet déli részén található Hán-Júniszban.

Az izraeli támadások folytatódása után a Hamász is újrakezdte rakétatámadásait Izrael ellen.

A tévé értesülése szerint Izrael tovább folytatta a válaszcsapásokat, a haditengerészet egysége a tenger felől Gáza városát lőtte. A Hamász még a rövid és felemás tűzszünet alatt bejelentette, hogy már kedd este újrakezdi a határkerítésnél az éjszakai tüntetéseket, amellyel néhány napja lehetetlenné teszik az övezet szomszédságában élő izraeliek éjszakai pihenését.

A határ melletti izraeli települések lakói elégedetlenek az egyre gyakrabban ismétlődő, de egyre rövidebb ideig tartó rakétacsaták miatt, valamint a korábban péntekenként, de újabban naponta visszatérő tömeges határmenti zavargások, és az Izraelbe irányított léggömbös robbanószerkezetek miatt. Olyan megoldást szeretnének, amely hosszú távra biztosítja nyugalmukat.

Az izraeli szakértők szerint a Hamász 2014-es Erős Szikla hadművelet után három és fél éven át nem lőtte Izraelt, azonban később a hadműveletben kialakult elrettentő hatás megszűnt, s egy évvel ezelőtt újrakezdődött az ellenségeskedés a Hamász rendszeressé vált határ menti tüntetéseivel.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×