eur:
400.38
usd:
362.83
bux:
73059.71
2024. október 3. csütörtök Helga

A Demokrata Párt vezetésének újabb három munkatársa mondott le

Lemondott kedd este az amerikai Demokrata Párt Országos Bizottságának (DNC) - a párt vezető szervének - további három munkatársa.

Miután a pártelnök, Debbie Wasserman Schultz már a demokraták philadelphiai konvenciója előtti napon kényszerűen benyújtotta lemondását, és helyét a nagy tekintélyű Donna Brazile vette át, megkezdődött az országos bizottság rendbetétele.

Kedd este Amy Dacey, a DNC vezérigazgatója, Luis Miranda kommunikációs vezető és Brad Marshall pénzügyekért felelős vezető mondott le. A lemondásokról szóló közleményt Donna Brazile tette közzé, ő azonban nem említett okokat, csak megköszönte a három távozó munkáját.

Elemzők - így például a kongresszusi politikával és pártügyekkel foglalkozó The Hill című lap - szerint azonban egyértelmű, hogy a távozások azt jelzik: megkezdődött a sok skandalummal, de elsősorban a mintegy húszezer elektronikus levél kiszivárgásának botrányával terhelt pártvezetés "megtisztítása".

A nyilvánosságra került levelekből egyebek között az is kiderült, hogy a pártvezetés munkatársai között is voltak, akik Bernie Sanders, Hillary Clinton pártbeli korábbi vetélytársa ellen szervezkedtek. A most távozó Brad Marshall például arról írt levelet a Kentuckyban és Nyugat-Virginiában dolgozó demokrata aktivistáknak, hogy ezekben a szövetségi államokban Bernie Sanders szenátor ellen fel kellene használni feltételezett ateizmusát. Mind a két államban ugyanis nagy lélekszámú evangéliumi keresztény közösség él, amely kifejezetten rossz szemmel nézi az ateizmust. A szintén most távozó Amy Dacey pedig például erre a levélre ráírta: "Ámen".

"Ezt a házat ki kell takarítani" - jelentette ki Bernie Sanders vermonti szenátor egyik szóvivője, Nina Turner.

Donna Brazile bejelentette azt is, hogy Tom McMahon vezetésével ideiglenes munkacsoport alakul az átalakítás irányítására. "Ez a választás életem legfontosabb választása, és mindent elkövetek annak érdekében, hogy a legtehetségesebb munkatársakat gyűjtsük magunk köré, akik segítenek majd a küzdelemben, amellyel Hillary Clintont elnökké választjuk" - mondta Donna Brazile.

A demokrata pártvezetésbeli ellentmondásokat nem hagyták szó nélkül a republikánusok sem. Elnökjelöltjük, Donald Trump például azt mondta: "Clinton mindenről tudott, ami ott folyt. Tudta, hogy a rendszert elcsalják, hogy Bernie Sandersnek soha nem volt esélye" - fogalmazott Trump.

Címlapról ajánljuk

Egészen új rakétákkal támadta Irán Izraelt, de a fegyverek látványos kudarcot vallottak

Az InfoRádónak nyilatkozó Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő elmondta, hogy a még tesztelés alatt álló rakéták 12-15 perc alatt képesek elérni Izraelt. Ennél nagyobb eredményt azonban egyelőre nem tudtak felmutatni az irániak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.03. csütörtök, 18:00
Kovács Ákos
Kossuth-díjas zeneszerző, előadóművész
Egymás után kongatják a vészharangot, nagy baj van az európai autógyártóknál

Egymás után kongatják a vészharangot, nagy baj van az európai autógyártóknál

Jelentős kihívásokkal kell szembenézniük az európai autógyártóknak, ami abból is tükröződik, hogy az éves előrejelzéseiket egymás után vágják vissza ezek a cégek. Az elmúlt hetekben-hónapokban annyi profit warning érkezett, hogy lassan már tényleg nem marad olyan európai gyártó, aki ne kényszerült volna a tervei visszafogására. Az elektromos átállás már alapvetően is az autóipar történetének egyik legnagyobb változását hozta el, de a helyzetet tovább bonyolítja a kihívásokkal teli makrokörnyezet, a kínai piacon való helytállás nehézségei, és az újonnan megjelenő szereplők által támasztott verseny.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×