Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Az energetika terén fognának össze a visegrádi országok

Az energetikai együttműködésről, a kis-és középvállalatok határon átnyúló tevékenységének támogatásáról, és a célirányosabb beruházás-ösztönzésről tárgyaltak a visegrádi négyek gazdasági miniszterei Budapesten.

Varga István nemzeti gazdasági és fejlesztési miniszter a V4-ek plenáris ülését követő sajtótájékoztatón elmondta, hogy szlovák, lengyel és cseh kollégájával a V4-ek kibővített együttműködéséről, a bürokrácia csökkentéséről, a klaszterek együttműködéséről, logisztikai programokról, és a kereskedelmi láncok tevékenységéről is tárgyaltak.

A felek együttműködési megállapodást írtak alá, és három területen - energetika, bürokráciacsökkentés és kereskedelmi láncok - feladatokat határoztak meg munkacsoport szinten.

Waldemar Pawlak lengyel gazdasági miniszter a vállalatok együttműködésének, és az európai uniós források hatékony felhasználásának fontosságáról beszélt. Elmondta, hogy Lengyelország az egyetlen ország Európában, amely 2009 első félében több mint egy százalékos gazdasági növekedést produkált,és nem volt szükség gazdaságélénkítő csomagokra.

Lubomír Jahnátek szlovák gazdasági miniszter hasznosnak nevezte a válságkezelési tapasztalatok cseréjét, és hangsúlyozta, hogy az energetikai diverzifikáció területén fontos a tagállami stratégiák koordinálása. Hozzáfűzte: a miniszterelnökök számára előkészítenek egy anyagot a gáz-, kőolaj- és energiarendszerek észak-déli összekapcsolásáról.

Erik Geuss, a cseh gazdasági tárca vezetője hangsúlyozta: közösek az országok alapelvei a gazdasági válság problémáinak megoldása tekintetében. Elmondta, hogy fontos a kis- és közepes vállalatok adminisztrációs terheinek csökkentése, mivel ez a válság által egyik legjobban érintett szektor.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×