Infostart.hu
eur:
355.51
usd:
313.26
bux:
139290.98
2026. június 24. szerda Iván

Franciaország részvényes lehet a Déli Áramlatban

A Déli és az Északi Áramlat gázvezetékek részvényesévé válhat Franciaország. A Kommerszant című moszkvai gazdasági lap erről Vlagyimir Putyin orosz, és François Fillon francia kormányfő hétfő esti megbeszélésére hivatkozva számolt be.

Dmitrij Peszkov, az orosz miniszterelnök sajtótitkára az információt megerősítve azt közölte: a mintegy 10 százalékos részért cserébe hosszú távú szerződéseket kötnek a legnagyobb francia áramszolgáltató társaság Déli Áramlat vezeték mentén elhelyezkedő erőműveinek gázellátására.

Az Északi Áramlathoz való csatlakozásról a tárgyalások már egy éve folynak és a francia GdF Suez gázipari konszern várhatóan októberben 9 százalékos részese lesz a beruházásnak.

A Déli Áramlat, amelyhez Magyarország is csatlakozott, a tervek szerint Oroszországból a Fekete-tengeren át Bulgáriába vezet, majd onnan két ágon megy tovább: Szerbián és Magyarországon át Ausztriába, és Görögországon át Olaszországba.

Címlapról ajánljuk
Iráni alku? Teljesen ellentétesek az álláspontok az atomellenőrzésről

Iráni alku? Teljesen ellentétesek az álláspontok az atomellenőrzésről

Washington és Teherán továbbra is ellentmondóan tálalja a háborút lezáró alku részeit. Vita van például a nukleáris ellenőrzések kérdésében, amihez szerdán a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség is hozzászólt. Közben az amerikai Szenátus blokkolná az elnök lehetőségeit a háború felújítására.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×