Infostart.hu
eur:
354.53
usd:
311.27
bux:
138741.56
2026. június 23. kedd Zoltán

Tojással dobálták meg a révkomáromi Szent István szobrot

Meggyalázták a Révkomáromban pénteken este felavatott Szent István szobrot - közölte szombaton a Bumm.sk szlovákiai magyar hírportál.

A fényképes tudósítás szerint ismeretlen személyek tojásokkal dobálták meg a lovas szobrot. A tojások a szobor talapzatát találták el, amelyen sárga foltok maradtak.

Az esetre az éjszaka folyamán került sor, néhány járókelő elmondása szerint már éjfél előtt megtörtént a tojásdobálás. Szemtanúk egyelőre nem jelentkeztek, ismeretlen a tettesek személye. Szombaton reggel a lakossági jelzésre a városi hivatal alkalmazottai kimentek a helyszínre, s azonnal letakarították a tojásnyomokat. Az ügyet vizsgálják.

A szoboravatás nagy politikai vihart kavart, mert a szlovák hatóságok Sólyom László magyar államfőnek gyakorlatilag nem engedélyezték a határátlépést, s nem mehetett el az avatásra. A döntés nagy felháborodást váltott ki Révkomáromban, de a szoboravatás ennek ellenére ünnepélyesen, rendben és incidensek nélkül zajlott le.

Néhány szlovák szélsőséges nemzeti zászlókkal és transzparensekkel tüntetett ugyan a szoboravatás ellen, olykor bekiabáltak, de semmiféle összetűzésre, rendzavarásra nem került sor.

Címlapról ajánljuk

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Az Országgyűlés döntött a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×