Infostart.hu
eur:
352.38
usd:
308.4
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Az uniós polgárok több mint fele netezik rendszeresen

Az Európai Bizottság jelentése szerint az uniós polgárok 56 százaléka használja rendszeresen, hetente legalább egyszer az internetet. Öt évvel ezelőtt ez az adat a mostani harmada volt. A napi internethasználók aránya 43 százalék Európában.

A digitális versenyképességről készített felmérés alapján Magyarországon az uniós átlaggal azonos a heti és napi rendszerességgel internetezők aránya, de itthon az emberek 37 százaléka még soha nem használta világhálót, míg az uniós átlag 33 százalék.

Az adatok szerint a magyarok az európai átlagnál szívesebben töltenek le az internetről játékprogramokat, illetve töltenek fel saját tartalmat, viszont kevésbé használják a világhálót banki műveletek lebonyolítására és vásárlásra.

Az Európai Bizottság azt várja, hogy az internethasználat mértéke ugrásszerűen emelkedni fog, amikor a fiatal nemzedék megkezdi szakmai pályafutását.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×