Infostart.hu
eur:
352.38
usd:
308.4
bux:
139495.62
2026. június 23. kedd Zoltán

Az euró bevezetése elriasztotta a külföldi turistákat Szlovákiából

"Rosszkor vezettük be az eurót", mondják a szlovák idegenforgalom és a kiskereskedelem szereplői, az erős euró ugyanis elriasztotta a cseh, a lengyel, a magyar és az orosz turistákat, írta az Új Szó című szlovákiai magyar napilap.

A kiskereskedelemben az első félévben 10-12 százalékos volt a visszaesés, a síközpontok pedig a téli szezon után 20-30 százalékos forgalomcsökkenésről számoltak be.

Nem jobb a helyzet most sem: a Szlovák Idegenforgalmi Ügynökség munkatársa a májusban beindult kempingszezon eddig látványos zuhanást tapasztalt, több létesítményükben is 30-40 százalékos a visszaesés. A bajmóci vár alatti kempingben 40-50 százalékkal kisebb a forgalom, magyarok alig vannak, de kevesebb a cseh is; jószerével csak a németek és a hollandok maradtak meg vendégként.

A Magas-Tátrában a szállodák 30-40 százalékos telítettséggel működnek. Még a hazai turisták is elmaradtak, az erős eurót kihasználva inkább a lengyel tengerpartra és a Balatonhoz utaztak.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×