Infostart.hu
eur:
352.18
usd:
308.37
bux:
139495.62
2026. június 22. hétfő Paulina

Elítéltek két uráncsempészt Besztercebányán

Húsz hónapi börtönre ítélt csütörtökön egy magyar és egy ukrán állampolgárságú férfit uráncsempészésért a besztercebányai megyei bíróság.

A két férfit a magyar hatóságok közreműködésével 2007 végén vette őrizetbe a szlovák rendőrség, mert értékesítés céljából 481,4 gramm, akkori feltételezések szerint "piszkos bomba" készítésére alkalmas radioaktív anyagot csempésztek Szlovákiába.

Szakértők időközben megállapították, hogy a gyengén dúsított uránium nem volt alkalmas "piszkos bomba" készítésére.

Az 51 éves beregszászi Szűcs Lajos és az 52 éves ibrányi Szilágyi László János 2007. november 28-án, a Lácacséke és Perbenyik közötti határátkelőn juttatta át Magyarországról Szlovákiába a radioaktív anyagot, amelynek értékét akkor közel 30 millió szlovák koronára becsülték.

A vádlottak büntetésébe beszámították az őrizetben eltöltött időt, s röviddel az ítélet kihirdetése után szabadlábra helyezték őket.

A rendőrség őrizetbe vett egy szlovák állampolgárt, Juraj S. 64 éves rimaszombati lakost is, akit azzal gyanúsítottak, hogy segítséget nyújtott a két férfinak, de őt a bíróság bizonyítékok hiányában felmentette.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

Magyar Péter: az új szuperhatóság „mindent látni fog és elhozza a várt eredményeket”

A Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal meg fogja vizsgálni azokat a cégeket, amelyek éves árbevételének a 75 százaléka közbeszerzésekből származik – mondta a miniszterelnök hétfő este egy tévéinterjúban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×