Az amerikai elnök szerint sok a félreértés a guantánamói létesítménnyel kapcsolatban, a fogolytábor az amerikai nép védelmét szolgálja, és amíg a terrorfenyegetés fennáll, szükség van rá.
Az amerikai elnök köszönetet mondott Németország afganisztáni szerepvállalásáért, Irak kapcsán pedig közös kívánságnak nevezte, hogy az ország népe békében élhessen.
Az iráni atomprogram újraindítása kapcsán George Bush többször is hangsúlyozta, hogy egy atomfegyverrel felszerelt Irán nagy fenyegetést jelentene a világ biztonságára nézve, de a találkozót követő sajtótájékoztatón kitért az elől a kérdés elől, hogy Washington milyen ENSZ-szankciókat képzel el a teheráni kormány ellen.
Az iráni elnök Izrael létezési jogát megkérdőjelező kijelentéseire utalva Angela Merkel kiemelte: „nem hagyjuk, hogy megfélemlítsen minket egy olyan ország, mint Irán”.
Scott McClellan fehér házi szóvivő pénteken úgy nyilatkozott, hogy a dolgok jelenlegi szakaszában a Biztonsági Tanács bekapcsolása az egyedüli lehetőség arra, hogy Iránt megakadályozzák az atomfegyverkezésben.
Angela Merkel kancellárként most látogatott először Washingtonba.
Romló biztonsági helyzet: mozgósítás kezdődik Csehországban