Infostart.hu
eur:
351.99
usd:
307.21
bux:
138444.86
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Pexels.com

Megálljt parancsolt a Fed, itt a friss kamatdöntés

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a szerdán zárult kétnapos monetáris politikai ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot, a szövetségi alapkamat (federal funds rate) célsávját 3,50-3,75 százalékon tartotta.

A jegybank ezzel szünetet tartott a tavaly megkezdett lazítási ciklusban, miután 2025-ben három egymást követő alkalommal 25 bázisponttal csökkentette irányadó kamatát, így 2022 óta a legalacsonyabb szintre mérsékelte a hitelfelvételi költségeket.

A döntést indokló közlemény szerint a gazdasági aktivitás továbbra is szilárd ütemben bővül, ugyanakkor a munkaerőpiacon a foglalkoztatás növekedése alacsony maradt, a munkanélküliségi ráta pedig a stabilizálódás jeleit mutatja. A Fed ugyanakkor hangsúlyozta: az infláció továbbra is valamelyest magas.

A testület kiemelte:

a gazdasági kilátásokkal kapcsolatos bizonytalanság továbbra is emelkedett szintű,

és a jegybank figyelmet fordít a kettős mandátum – a maximális foglalkoztatás és a hosszabb távon két százalékos infláció – mindkét oldalát érintő kockázatokra. A további kamatlépések mértékéről és időzítéséről a Fed a beérkező adatok, a kilátások alakulása és a kockázati egyensúly mérlegelése alapján dönt.

A közlemény szerint a jegybank kész módosítani a monetáris kondíciókon, amennyiben olyan kockázatok jelentkeznek, amelyek veszélyeztethetik céljai elérését; értékelésében a munkaerőpiaci folyamatokon túl az inflációs nyomást, az inflációs várakozásokat, a pénzügyi és nemzetközi fejleményeket is figyelembe veszi.

A kamattartásról szóló döntést Jerome Powell jegybankelnök vezetésével tíz tag támogatta, ketten 25 bázispontos kamatcsökkentést tartottak volna indokoltnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×