Infostart.hu
eur:
397.57
usd:
338.43
bux:
101371.24
2025. július 25. péntek Jakab, Kristóf
Nyitókép: Pexels.com

Nagy változás jön egy csokoládé ikonikus csomagolásán

Svájcból Szlovákiába helyezik át a Toblerone gyártását, ezzel pedig elesik a márka egy vele szoros összefonódó szombólum használatától.

Most még a Matterhorn sziluettje látható a csokoládé csomagolásán, melynek kockái is a hegycsúcsot szimbolizálják, a közeljövőben azonban gyökeres változások lesznek - írja a BBC.

A 4478 méter magas svájci csúcs helyett egy általánosabb hegysziluett kerül rá, illetve alapítójának aláírása fémjelzi majd a Tobleronét ebben az új korszakban.

Az ikonikus csokit gyártó amerikai Mondelez cégnek a "svájciságot" érintő szigorú előírások miatt kell a csomagolást megújítania.

A 2017-ben életbe léptetett szabályok értelmében akkor tüntethető fel egy tejet is tartalmazó élelmiszeren, hogy svájci, ha azt teljes mértékben Svájcban gyártják.

Más élelmiszerek esetében a gyártásának 80 százalékban kell az országban történnie.

A Mondelez közleménye szerint azért helyezik át a gyártás egy részét Svájcból más országba. "hogy reagáljanak a világszerte megnövekedett keresletre, és biztosíthassák a Toblerone márka jövőjét". Az új csomagolás megőrzi a jellegzetes feliratot, és az alapító, Tobler aláírásával, valamint archívumuk elemeivel gazdagítják azt.

A mézzel és mandulanugáttal ízesített tejcsokoládét 1908-ban, Bernben kezdték el árusítani, de csak

a hetvenes években jelent meg csomagolásán a Matterhorn,

egy berni medvével és sassal az előterében. A Mondelez szerint Bern fontos szerepet játszott a csokoládé történelmében és ez így is marad.

2016-ban a Toblerone vitát váltott ki azzal, hogy a költségek csökkentése érdekében megváltoztatta a csokoládészelet formáját, és a jellegzetes háromszög alakú darabkákat egymástól távolabbra helyezte. A sok kritika után a vállalat két évvel később visszatért az eredeti formához.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×