Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Erdőtűz az északnyugat-spanyolországi Monterrei közelében 2025. augusztus 12-én.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE/Brais Lorenzo

50 éve ez a leghosszabb hőhullám: még 21 tűzfészekkel küzdenek az erdőkben

A spanyol kormány katasztrófa sújtotta területté nyilvánítja az erdőtüzek által elpusztított területeket.

A spanyol kormány következő ülésén katasztrófa sújtotta területté nyilvánít több olyan területet, amelyeket az elmúlt hetekben tomboló erdőtüzek elpusztítottak – jelentette be Pedro Sánchez miniszterelnök az Extremadura tartományban található Jarillában, ahol a helyi oltási munkálatok műveleti központját felállították.

Pedro Sánchez figyelmeztetett: nehéz órák vannak még hátra mire a tüzeket megfékezik és eloltják, ezért arra kérte a lakosságot, hogy továbbra is tegyen eleget a hatóságok utasításainak.

Mint mondta, a spanyol meteorológiai szolgálat (Aemet) szerint enyhül az országban hetek óta tartó hőség, és reméli, hogy a lehülés segíthet az erdőtüzek oltásában.

A miniszterelnök kiért arra, hogy Spanyolországban

ez a 16 napos hőséghullám volt a leghosszabb az 1975 óta zajló meteorológiai mérések történetében.

A változó éghajlat miatti vészhelyzetekre fel kell készülni, a klímaválsággal szemben intézményi válaszra van szükség – jelentette ki, ismét szorgalmazva egy állami paktum megkötését a törvényhozás pártjaival.

A spanyol belügyminisztérium szerint az országban továbbra is 21 aktív tűzfészek eloltásán dolgoznak a tűzoltók, amely kettővel kevesebb, mint egy napja. Több 33 ezer ember várja átmeneti szállásokon, hogy visszatérhet-e egyáltalán otthonába és mikor.

24 óra alatt 30 ezer hektárnyi zöld terület lett a lángok martaléka Spanyolországban az Európai Unió Kopernikusz elnevezésű Föld-megfigyelési programjának műholdas adatai szerint. Év eleje óta mintegy 380 ezer hektárnyi területet perzseltek fel erdőtüzek.

Címlapról ajánljuk
Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Meddig áll el az élelmiszer a hűtőben, ha elmegy az áram? – tippek, tanácsok

Néhány egyszerű előkészülettel és a megfelelő szabályok betartásával sok esetben megelőzhető, hogy egy áramszünet miatt ki kelljen dobni a hűtőszekrényben vagy a fagyasztóban tárolt élelmiszereket. Helik Ferenc, a Nébih elnökhelyettese az InfoRádióban elmondta: ha előre jelzik az áramszünetet, akkor érdemes jégakkukat beszerezni, illetve palackokban vizet lefagyasztani a fagyasztóba, mert így biztosítani tudjuk az ideális hőmérsékletet.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×