eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Tájékoztató feliratok a Mol benzinkútján Salgótarjánban 2022. május 27-én. A Mol arra kéri a vásárlókat, a benzinkutaknál a fizetéskor minden esetben mutassák be a forgalmi engedélyüket, hogy a pénztárnál a hatósági árra tudják módosítani a vásárlás összegét - hívta fel a figyelmet közleményében a társaság. A vállalat tájékoztatása szerint a kútoszlopokon a számlálók minden tankolás esetén a piaci árat tüntetik fel, de a pénztárnál a forgalmi engedély felmutatása után alacsonyabb összeget kell fizetnie a magyar vásárlóknak.
Nyitókép: MTI/Komka Péter

Egyre nehezebb lesz megúszni a tankolást sorban állás nélkül

A hatósági ár miatt több cég nem szállít elég üzemanyagot Magyarországra, hogy így csökkentse a veszteségeit.

„Az ötödik benzinkúton találtam benzint. Bár nagy a sor, remélem, marad…” – ezzel a kommentárral küldött egy fotót az RTL egyik nézője a csatornának. 20 perc sorban állás után végül sikerült tankolnia. A Híradó szerint nem ő volt az egyetlen, aki így járt, az ellátás ugyanis országszerte akadozik. Egy győri autós például arról számolt be, hogy másfél órás keresés után talált olyan kutat, ahol volt is üzemanyag.

A 480 forintos hatósági árat tavaly november közepén vezette be a kormány az üzemanyagokra. Idén február vége óta a nagykereskedők sem adhatják többért a benzint és gázolajat a kutaknak. Azóta egyre komolyabbak az ellátási gondok – nyilatkozta a csatornának a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára. Grád Ottó emlékeztetett, miután 480 forint a nagykereskedelmi ár, teljesen logikus, hogy a piaci áron 700-750 forintért értékesítendő üzemanyagot senki nem fogja ilyen árkülönbözettettel, ekkora veszteség mellett az országba importálni. A kiesett mennyiséget pedig a finomító sem képes hosszú távon biztosítani – tette hozzá.

A főtitkár szerint többször jelezték a kormánynak, hogy kockázatos hosszú távon hatósági áron adni a benzint. Grád Ottó azt mondta, ha nem történnek változások a jogszabályban, illetve a piaci körülményekben, akkor a nyár közepére-végér súlyos ellátási gondok léphetnek fel. A szakember ugyanakkor leszögezte, hogy

pánikra nincs ok, olyan nem fordulhat elő, hogy elfogy az üzemanyag, de arra számítani lehet, hogy nehéz lehet sorban állás nélkül benzinhez jutni.

A csatorna erre vonatkozó kérdésére a kormány egyelőre nem reagált, hangzik el a Híradóban, arra emlékeztetve, hogy közben Orbán Viktor Brüsszelben a következő szöveggel oszotott meg egy képet: „Az apa férfi, az anya nő, a benzin marad 480”.

A Nemzetközi Energia Ügynökség igazgatója a német Der Spiegelnek arról beszélt, hogy Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja miatt minden korábbinál mélyebb és hosszabb energiaválság alakulhat ki Európában. Ennek következtében nyáron üzemanyaghiány sújthatja az öreg kontinenst.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×