Infostart.hu
eur:
353.91
usd:
310.86
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Facebook/4iG

A legnagyobbak közé került a 4iG a telekompiacon

Lezajlott a tavaly márciusban bejelentett tranzakció pénzügyi zárása, már teljesen átkerült a 4iG tulajdonába a Digi. A láthatáron egy új regionális telekom-csoport.

A tranzakció hétfői pénzügyi zárását követően a DIGI Távközlési Szolgáltató Kft. és leányvállalatai – az Invitel Zrt., a DIGI Infrastruktúra Zrt., és az i-TV Zrt. – a 4iG csoport 100 százalékos tulajdonába kerültek. A tranzakció értéke 625 millió euró, amely az elmúlt évek egyik legnagyobb magyarországi vállalatfelvásárlása.

A 4iG az állammal kötött stratégiai megállapodása értelmében 2022 első negyedévében az Antenna Hungária Zrt.-be apportálja hazai és nyugat-balkáni telekommunikációs érdekeltségeit, mellyel a 4iG többségi tulajdont szerez a vállalatban.

A 4iG a sikeres DIGI akvizícióval és Antenna Hungária tranzakcióval a legnagyobb telekommunikációs vállalatok közé lép Magyarországon, illetve egy új, budapesti központtal működő regionális távközlési csoportot hoz létre.

„Társaságunk újabb mérföldkőhöz érkezett a DIGI megvásárlásával. Egy új telekommunikációs csoport születésének vagyunk részesei. Az Invitech, a DIGI, az Antenna Hungária és az AH NET üzleti portfóliója, valamint a vállalatok magas minőségű infrastruktúrája és szakembergárdája kiválóan kiegészítik majd egymást, amely új növekedési pályára állítja cégcsoportunkat.” – hangsúlyozta a mai bejelentés kapcsán Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

„Keressük a szorosabb együttműködési lehetőségeket hazai és a nemzetközi médiaszolgáltató társasságokkal, már rövid távon bővíteni szeretnénk a DIGI online műsorkínálatát

olyan exkluzív tartalmakkal, amelyek kizárólag a DIGI előfizetői számára lennének elérhetőek. Emellett új üzleti filozófiát szeretnénk meghonosítani a cégcsoportnál, amely kiszámítható és tervezhető együttműködést biztosít stratégiai partnereink számára.” - tette hozzá az ügyvezető igazgató.

A DIGI országszerte több mint 1,1 millió előfizetőt szolgál ki, és több mint 2,5 millió előfizetéssel (RGU) rendelkezik. A DIGI által üzemeltetett hálózatok többsége fejlett száloptikás technológián alapul. A DIGI Csoport magyarországi alkalmazottainak száma meghaladja a 2700 főt.

Az elmúlt évben a médiakonszern magyarországi érdekeltségeinek konszolidált árbevétele 70 milliárd forint volt, korrigált EBITDA-ja pedig elérte a 19 milliárd forintot. A DIGI 61, míg leányvállalata, az Invitel további 16 ügyfélszolgálati irodával rendelkezik Magyarország nagyobb városaiban.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×