Infostart.hu
eur:
353.44
usd:
309.91
bux:
139933.86
2026. június 26. péntek János, Pál
Nyitókép: Unsplash.com

"Megtelt!" - a Balatonra már ne is készüljön idén senki?

Héviz, Eger, Füred a slágerlista élén, július-augusztusra már nehéz lesz foglalni; a cél a "négyévszakosítás" lenne, no meg, hogy Budapest megszólítsa a vidék Magyarországát.

A járvány utáni újraindulás megágyazott az igen erősnek ígérkező belföldi turisztikai szezonnak, kérdés csak a külföldi turisták idei látogatásait övezi Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke szerint, aki szerint csak 2023-ra éri el a vendéglátás volumene a járvány előtti szintet.

A Világgazdaság körképében - a Magyarország újraindul konferencián - szintén megszólaló Szári Zsolt balatoni miniszteri biztos azt hangsúlyozta, folyamatosan rengeteg a munka addig, amíg a Balaton négy évszakossá válik, a csúcs márpedig még mindig a július-augusztus, ezt az időszakot azonban tovább már nem lehet fokozni, sokkal több turistát már nem bír el a magyar tenger.

Flesch Tamás arra is utalt, hogy Budapestnek volna tennivalója a vidék megszólításában (ugyanerről Orbán Viktor miniszterelnök is beszélt a konferencián), a vidékiek ugyanis csak egy-egy eseményre érkeztek eddig, majd mentek is haza; a cél talán programok kombinálása lehet.

A jelenlegi helyzetben a foglalások fő célpontjai egyébként itthon Hévíz, Eger és Balatonfüred,

az érdeklődést pedig a SZÉP-kártyás lehetőség is fűti, "jelen pillanatban is közel 160 milliárd forint van a zsebekben"

jellemzően nyaralási célra Flesch Tamás szerint, akik szerint a kínálati oldal egyértelműen legnagyobb problémája most, hogy a megfelelő mennyiségű és minőségű munkaerőt megtalálja.

"Sok minden változni fog, de az nem, hogy az emberek szeretnek utazni" - jegyezte meg az alkalmazkodás szükségszerűségére utalva.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Kármán András: augusztusig a kormány bemutatja a felülvizsgált 2026-os költségvetést

Kármán András: augusztusig a kormány bemutatja a felülvizsgált 2026-os költségvetést

A kormány a hétvégén informális ülésen tárgyalja meg a megörökölt gazdasági és költségvetési helyzet felülvizsgálatának eredményeit, amelyeket ezt követően a nyilvánossággal is megosztanak – jelentette be Kármán András pénzügyminiszter. A tárcavezető szerint a cél a 2026-os költségvetés reális alapokra helyezése és átdolgozott formában történő benyújtása augusztus végéig, míg a jövő évi büdzsét valós és konzervatív feltételezések mellett október végén terjesztik be. Kármán szakítani kíván a korábbi gyakorlattal, amely szerint a költségvetést már tavasszal elkészítették, ami szerinte hozzájárult a számok elszakadásához a valóságtól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×