Infostart.hu
eur:
352.14
usd:
307.39
bux:
138993.51
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Pixabay

Éttermek, szállodák – Kész segélyprogramot jelentett be pár mondatban a kormányfő

A hotelek 30 napnyi foglalásait megtéríti az állam, az éttermek pedig dolgozói járulékamnesztiát kapnak – feltételekkel.

Valóságos segélyprogramot jelentett be Orbán Viktor miniszterelnök, amikor az újabb –- már csak a parlament jóváhagyására váró – korlátozó intézkedéseket hétfő délelőtt közölte; mégpedig a szállodák és a vendéglátóhelyek számára.

Noha a bejelentés szerint

az éttermek szerdán legalább 30 napra bezárnak,

a "felhívás keringőre" megtörtént a házhoz szállítás lehetővé tételével – amely étterem eddig nem ment ebbe az irányba, most majd fog –, illetve az üzemi étkezdék is talpon maradhatnak, hisz reggel 5 és este 7 között a szakácsok zavartalanul dolgozhatnak a munkahelyükön, akárcsak a fogyasztó munkavállalók.

A kormányzati mentőöv a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara javaslatára érkezik az ágazatban: az éttermek dolgozói után a következő harminc napra nem kell járulékot fizetni, és az állam a munkavállalók bérének felét megtéríti, ha a munkavállaló megtartja az állását és bérét folyósítják.

A szállodákra vonatkozó főszabály, hogy turistákat nem fogadhatnak,

csak üzleti célból érkezett vendégeket.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara javaslatát azonban a kormány ebben is megfogadta: a november 8-ig történt, a következő 30 napra érvényes foglalások értékét 80 százalékban megtéríti az állam, amennyiben nem történik elbocsátás és a munkavállalók megkapják a bérüket.

A kisebb kereskedelmi szálláshelyekről az előzetes közlés egyelőre nem szólt, ám mivel a javaslat már szerda nulla órától él, előtte pedig a parlament szavazhat róla, gyorsan kiderül minden erről is.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter: ma elindítjuk a Tisztítótűz műveletet, amely lezárja a politikai és gazdasági csoportok túszejtésének időszakát

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdte meg újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés. A kormányfő kijelentette: azért indult a választáson, hogy megszabaduljon az ország a gazdasági és a politikai maffiától – június 22-e lehet a „D-day”. Frissülő cikk, tartsanak velünk!

Starmert is túlélte a Downing Street macskája – jön Észak Királya

Bejöttek a várakozások és Sir Keir Starmer brit miniszterelnök hétfő délelőtt benyújtotta lemondását. Mindezt azután, hogy vezető pártbeli kihívója, Andy Burnham manchesteri polgármester választást nyert, bejutott a parlamentbe és jelezte: beindíthatja a vezetőválasztási versenyt. Mit kell tudni Észak Királyáról, a miniszterelnöki cím várományosáról?
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×