eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Készpénzt tesz pénztárcájába egy látogató a 20. Sziget fesztivál 3. napján a budapesti Hajógyári-szigeten 2012. augusztus 10-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Márciusban több mint 650 milliárd forintot vettünk ki az automatákból

Ez 47 milliárddal több, mint februárban a jegybanki statisztika szerint - ráadásul ez csak a 10 legnagyobb kereskedelmi bank atm forgalma volt.

A jegybanki statisztikák szerint a tíz legnagyobb kereskedelmi banknál a márciusi ATM-es készpénzfelvételek értéke nagyjából 650 milliárd forint volt, 47 milliárd forinttal több, mint februárban - írta a Világgazdaság. Negyedéves szinten vizsgálva is nőtt a készpénzfelvétel mértéke 4,9 százalékkal a 2019 első negyedéves adatokkal összevetve, egész pontosan 1997,7 milliárd forintot vettek fel a készpénzkiadó (ATM) automatákból a bankkártya tulajdonosok. Az egy pénzfelvételi tranzakcióra jutó átlagösszeg egy év alatt 11,7 százalékkal, mintegy 9000 forinttal ugrott meg, értéke negyedéves összevetésben 85 898 forint volt.

A pénzintézetek szerint a megugró készpénzigény egyértelműen a veszélyhelyzet elrendelését követő bizonytalanságra vezethető vissza. Sokan készpénzből készleteztek, és egy ideig az is kétséges volt sokak számára, hogy nyitva lesznek-e a bankfiókok, mennyire működnek majd a banki szolgáltatások.

A lap által megkérdezett bankok közül a CIB-nél március második felében 15–30 százalékkal növekedett a készpénzfelvételi tranzakciók száma és volumene. A K&H-nál 30 százalékot meghaladó volt az ATM-es készpénzfelvételek növekedése, az MKB Banknál az adott időszakban március első napjaihoz képest 50-60 százalékkal is emelkedett a napi érték.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×