eur:
409.35
usd:
389.57
bux:
79471.58
2024. november 25. hétfő Katalin
Védőmaszkos férfi képe tükröződik egy pocsolyában, a kuangcsoui központi pályaudvarnál 2020. február 12-én. A koronavírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1114-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el.
Nyitókép: MTI/EPA/Alex Plavevski

Koronavírus: fizet a biztosító, ha valaki karanténba kerül?

Még a biztosítóknak is fel kell készíteniük a termékpalettájukat hasonló helyzetekre, de van olyan tétel, amire jár kártérítés. Sokakat érhet azonban kellemetlen meglepetés.

Akár külföldön, akár belföldön kerül valaki karanténba, csak abban az esetben fizetnek a biztosító-társaságok, ha megbetegszik a karanténba kerülő biztosított - mondta az InfoRádiónak a CLB Biztosítási Alkusz Kft. ügyvezető igazgatója.

Németh Péter hozzátette: Magyarországon belül a társadalombiztosítás fedezi az ezzel kapcsolatos költségeket, a biztosítónál legfeljebb az esetleg felmerülő egyéb rehabilitációs költségeket, valamint az esetleges kórházi tartózkodásra a kórházi napi térítést lehet elszámolni bizonyos konstrukciók esetén. A magasabb kategóriás utasbiztosításokban benne szokott lenni a kórházi térítésen kívül a táppénzből való kiesés idejére járó összeg is.

Ám ha valaki nem betegedett meg, csak a biztonság miatt helyezték karanténba, nem számíthat kártérítésre a biztosítótól. Csak azok gondolhatnak ilyenre, akiknek van saját, otthoni balesetbiztosítása, kombinált baleset- és életbiztosítása, vagy a keresőképtelenség esetén fizető biztosítása. Ilyenkor meg kell nézni, hogy a feltételek között szerepel-e hasonló tétel a kártérítési elemek között.

A szakember emlékeztetett: a biztosítóknak általában nincs olyan konstrukciója, amely vesztegzár vagy karantén esetén bekövetkezett keresőképtelenség idejére nyújt biztosítást, hiszen erre eddig nem volt szükség.

Fizet-e a biztosító, ha valaki nem utazik el a koronavírus miatt?

Az elkövetkező napokban is sokan utaztak volna városlátogatásra vagy síelésre Olaszországba, ám többen lemondták az útjukat a veszély miatt.

Az ezen okból meg nem kezdett utazásoknál nem fizet a biztosító, kivéve, ha valaki az utazás előtt legalább 30 nappal kötött útlemondási biztosítást, és az ilyen eset szerepel a feltételek között - mondta a CLB Biztosítási Alkusz Kft. ügyvezető igazgatója. "Vírusfertőzés valószínűleg nem lesz benne, de természeti katasztrófa miatti útlemondás esetén például volt, hogy fizetett a biztosító" - emelte ki a szakember.

Az utasbiztosítás normál esetben akkor lép életbe, amikor megkezdődik az utazás - ez a koronavírusos esetektől eltekintve is szokott gondot okozni azokban az esetekben, ha valaki nem utazik el - tette hozzá Németh Péter.

Az egyénileg utazóknak pedig tudniuk kell, hogy a repülőtársaságok vis maiornak tekintik a koronavírusos problémákat, vagyis elveszik a fel nem használt repülőjegy ára, nem adnak kártérítést.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.26. kedd, 18:00
Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő
Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Menesztettek egy vezető orosz tábornokot, nagy kéréssel fordult Zelenszkij a Nyugathoz – Háborús híreink hétfőn

Az orosz hadsereg vezetésében jelentős változások történtek az ukrajnai fronton: a hírek szerint egy magas rangú tábornokot eltávolítottak pozíciójából, miután félrevezető jelentéseket adott a harcok alakulásáról. Az orosz média és háborús bloggerek beszámolói szerint Gennagyij Anascsin vezérezredest, a déli csoportosulás parancsnokát váltották le tisztségéből. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap esti videóüzenetében hatékonyabb légvédelmi rendszereket kért szövetségeseitől. Megjegyezte, már elemzik az Ukrajnára néhány napja kilőtt Oresnyik orosz rakétát. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború legújabb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×