eur:
411.24
usd:
392.8
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
London, 2018. május 9.A Vodafone brit mobilszolgáltató társaság egyik üzletete Londonban 2015. május 19-én. A Vodafone csoport 2017. március 20-án bejelentette, hogy 18,4 milliárd euróért felvásárolja a Liberty Global amerikai kábelszolgáltató cég németországi és közép-európai leányvállalatait. A brit mobilszolgáltató a Liberty Global cseh, magyar és román érdekeltségeit szerzi meg a németországi mellett. (MTI/EPA/Andy Rain) *** Local Caption *** 51942198
Nyitókép: MTI/EPA/Andy Rain

Vodafone: fontos döntést hozott a hírközlési hatóság

Az NMHH 2027. június 23-ig meghosszabbította a szolgáltató frekvenciahasználati jogosultságát a 3G hang és adatszolgáltatást biztosító 2100 megahertzes (MHz) frekvenciasávban.

A távközlési szolgáltató közleménye szerint a jogosultság meghosszabbításának egyszeri díja 11 milliárd forint. A sávdíj havi mértéke jelenleg 56,250 millió forint.

A Vodafone Magyarország a jelenleg 3G-s hang és adatszolgáltatásra használt 2100 MHz-es frekvencia tartományban már megkezdte a 4G-s szolgáltatás nyújtását is, a jövőben pedig a tartomány akár 5G-s szolgáltatásra is alkalmas lehet. A Vodafone Magyarország elkötelezett a magyarországi telekommunikációs infrastruktúra, így a mobil és vezetékes hálózatok fejlesztése mellett.

A társaság célja, hogy a UPC Magyarország korábban bejelentett, az Európai Bizottság versenyhatósági jóváhagyását váró felvásárlásával olyan szolgáltatóvá váljon, amely országszerte képes mobil és vezetékes szélessávú, valamint televíziós szolgáltatásokat is nyújtatni - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Aggódik a világ internetformának teljes egészéért az amerikai ügynöség és nagy döntést hozott

Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×